Δύσκολη νίκη για την ΑΕ Καμπής

Δύσκολο "διπλό" πέτυχε η ΑΕ Καμπής, στην έδρα του ανεβασμένου Ακράτητου Ακροποταμιάς, με 2-3.

Δύσκολη αλλά συνάμα σημαντικότατη νίκη πέτυχε στην έδρα του πολύ υπολογίσιμου Ακράτητου Ακροποταμιάς, πέτυχε η ΑΕ Καμπής, με σκορ 2-3. Σε δύο περιπτώσεις, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ, όμως ο Ακράτητος σε ισάριθμες περιπτώσεις έφερε το ματς στα ίσα, κάτι που δε συνέβη και την τρίτη φορά. Στο 35ο λεπτό ο Cjapi από πολύ κοντά, εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Βλάρα, και έγραψε το 0-1. Ο ίδιος παίχτης είχε την ευκαιρία να γράψει το 2-0, όμως η εκτέλεση φάουλ που επιχείρησε στο 38ο λεπτό, σταμάτησε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν ένα γκολ και το βρήκαν στην εκπνοή του ημιχρόνου, όταν ο Βαγγελής μετά από πάσα του Νάκου, πλάσαρε για το 1-1.

Στην επανάληψη, και συγκεκριμένα στο 51', σε μια πανομοιότυπη φάση με αυτή του πρώτου γκολ, ο Βλάρας έκανε τη σέντρα, στέλνοντας συστημένη την μπάλα στον Cjapi, που πέτυχε το δεύτερο του γκολ, για το 1-2. Στο 63ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφεραν εκ νέου το ματς στα ίσα, όταν ο Αγγέλης σε κόντρα επίθεση, ξανά από πάσα του Νάκου, έγραψε το 2-2. Η χαρά των παιχτών του Ακράτητου κράτησε μόλις τέσσερα λεπτά, καθώς στο 67ο λεπτό, ο Πουλιάνος με εντυπωσιακή εκτέλεση κόρνερ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 2-3. Σημαντική νίκη για την Καμπή, που κράτησε τη θέση της και τη βαθμολογική της κατάταξη στα μπαράζ.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Δραγατάκης Γιώργος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας) : Σεϊμένης Στ. (89' Μήτσης Σ.), Σεϊμένης Β., Μπίτζος, Κώστας, Τατσιόπουλος, Δήμος (80' Σεϊμένης Λ.), Νάκος, Τζουβάρας, Αγγέλης, Βαγγελής, Μπίτζος Γ. (70' Μήτσης Χ.)

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Κονιτσιώτης, Παππάς (46' Σταμάτης), Λάκκας, Θεοδώρου, Παπασπύρου, Βλάρας, Μαγγίνας (46' Καραπάνος), Γόγολος, Πουλιάνος (89' Στούπας), Cjapi