Πέρασε δύσκολα από τον Άγιο Σπυρίδωνα η Μέλισσα

Συνέχισε το νικηφόρο σερί της η Μέλισσα, που πέρασε από τον Άγιο Σπυρίδωνα, με 0-2.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Μέλισσα, που έκαμψε δύσκολα την αντίδραση του Παναγροτικού, με σκορ 0-2, και παρέμεινε στην τετράδα, ενώ υποδέχεται τώρα σε ένα δύσκολο ματς, τον ΑΟ Κλειδίου. Οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ στο ανοιχτό γήπεδο, ενώ οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους προσπάθησαν να πατήσουν στην περιοχή, όμως στη μια καλή τους φάση, ο Σακκάς με εξαιρετικό τάκλιν έκοψε το Θ. Γείτονα. Στο 24ο λεπτό, Μ. Κακοχρήστος και Κότσιαλος άλλαξαν ωραία την μπάλα, όμως ο τελευταίος είδε το πλασέ του να σταματά στη γραμμή από αμυντικούς. Το υπόλοιπο πρώτο μέρος κύλησε χωρίς άλλη φάση για τις δύο ομάδες, με το 0-0 να παραμένει.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, και στο 47ο λεπτό, απείλησαν όταν ο Σπύρου εκτέλεσε γρήγορα φάουλ για τον Κότσιαλο, που εκτέλεσε με το αριστερό, λίγο άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Κωσταδήμας σούταρε πάνω από τα δοκάρια, από το ύψος της περιοχής. Στο 57ο λεπτό, έμμεσο μέσα στη μεγάλη περιοχή, εκτέλεσε ο Σπύρου, όμως ο Γείτονας σταμάτησε σωτήρια την μπάλα πάνω στη γραμμή, όμως στην εξέλιξη της φάσης, πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, αφού αντίκρισε απευθείας την κόκκινη κάρτα. Η Μέλισσα εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και έπαιξε στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους, απειλώντας με κεφαλιά του Τσίκου, καθώς και με σουτ του Τσοφύλα που μπλοκαρίστηκε μετά από ωραία μπαλιά του Σπύρου. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους είχαν δύο ενέργειες του δραστήριου Χαριτόπουλου, στις οποίες στην πρώτη κόπηκε με καταπληκτικό τάκλιν του Σακκά σε τετ α τετ, και στη δεύτερη στο 72' σούταρε άστοχα από καλή θέση μέσα δεξιά. Στο 80ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Τσίκος σούταρε συρτά έξω από την περιοχή, ο Κότσιαλος παρενεβλήθη στην πορεία της μπάλας, ξεγελώντας τον Τάγγα, και στέλνοντάς τη στα δίχτυα, για το 0-1. Η Μέλισσα συνέχισε να ψάχνει το δεύτερο γκολ για να τελειώσει το ματς, και το βρήκε στο 90', όταν ο, μακράν του δεύτερου, κορυφαίος του γηπέδου, Τσίκος, με ωραία ενέργεια στη γραμμή του άουτ και παράλληλο γύρισμα, βρήκε το Σπύρου, που δε δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 0-2.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βασίλα Φωτεινή - Βαρέλης Βασίλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Τάγγας, Βαϊτσης (29' Μυφταράι), Μπότσαρης (83' Γεωργίου), Γεωργάρας Θ., Ντάκουλας, Γεροκώστας (59' Tσάτσος), Γεωργάρας Π., Γείτονας, Μουστακλής, Βρακας, Χαριτόπουλος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Χούσος, Τσόγκας, Μπασιαδήμας, Σακκάς, Δάσκαλος, Στασινούλας, Κακοχρήστος Μ. (67' Τσοφύλας), Κωσταδήμας (60' Πολύζος), Τσίκος, Σπύρου, Κότσιαλος (90' Ραπούσι)