Δεν τα κατάφερε στo Βελεστίνο ο Εθνικός, έχασε στο 85' 1-0

Μια στιγμή αδράνειας στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, έφερε ακόμα μία εκτός έδρας ήττα για τον Εθνικό.

Tην περιγραφή του παιχνιδιού σας προσφέρει το συνεργείο:
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΑΥΤ/ΤΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ (Zavoli) -
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (Hellas Service)
ΕΔΡΑ : ΙΜΑΡΕΤ ΑΡΤΑΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΗΛ. 2681072338

Στο α' ημίχρονο ο Ρήγας είχε για περισσότερη ώρα τον έλεγχο του παιχνιδιού, όμως την πρώτη καλή ευκαιρία την είχε στην τελευταία φάση του α΄ημιχρόνου, στις καθυστερήσεις, με τον Τζοβάρα με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ να αναγκάζει τον Τρανουλίδη σε δύσκολη απόκρουση, με τους αμυντικούς του Εθνικού στη συνέχεια να προλαβαίνουν να διώξουν πριν τους αντιπάλους τους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 53', με ωραίο ανάποδο ψαλίδι του Τζοβάρα με τη μπάλα να περνά άουτ. Στη συνέχεια ο Ρήγας είχε την κατοχή και συνέχιζε να πιέζει αλλά χωρίς να μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα τον Τρανουλίδη. Βέβαια και από την άλλη πλευρά η ομάδα της Φιλιππιάδας δεν ανησύχησε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού τον Παπαγιάννη. Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, στο 85' από εκτέλεση κόρνερ του Κιπτίου ο Σέττος από το πρώτο δοκάρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων)  Βοηθοί: Μπάλας (Τρικάλων) - Αλεξόπουλος (Τρικάλων)

Ρήγας Φεραίος (Μπακάλης): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Μπόρας, Σπαθής, Κιπτίου, Αλεξίου, Χύσα (58’ Γκίκας), Γεωργατζής (81’ Γκάγκας), Τζοβάρας (90’ Γουτούλης), Σέττος

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος): Τρανουλίδης, Μανιώτης, Δημουλάς, Βραχνός, Τσουλιάης (90’ Τσιφλίδης), Ντανάϊ, Μπαστάνης, Άτσκα, Κουμπής, Μπαλογιάννης, Μιχάλης (73’ Βουτσελάς)