Ανατροπή στις καθυστερήσεις για τη Νίκη Καλαμιάς

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, η Νίκη Καλαμιάς σκόραρε δύο φορές στις καθυστερήσεις και επικράτησε της Ολυμπιάδας με 2-3.

Αύξησε τη διαφορά της από τους διώκτες της η Νέα Νίκη Καλαμιάς, μετά την επεισοδιακή νίκη της απέναντι στην Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής. Η πρωτοπόρος βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όμως αυτές διήρκεσαν 13 λεπτά λόγω τραυματισμού του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Μπούκα, και κατάφερε σε αυτό το χρόνο να πετύχει δύο γκολ και να πάρει το ματς με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό, όταν ο Νίκαρης κέρδισε πέναλτι από το Μήτσιο, και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 0-1. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν την ισοφάριση και τη βρήκαν στο 43', όταν ο Χάρος εκμεταλλεύτηκε αναστάτωση στην περιοχή της Νίκης, και με σουτ έγραψε το 1-1

Στο δεύτερο μέρος, η Νίκη απείλησε πρώτη με το Νίκαρη να νικιέται σε τετ α τετ από τον Μπούκα, και τον επερχόμενο Μουζακίτη, να σκοράρει από θέση οφσάιντ. Στο 55ο λεπτό, η Ολυμπιάδα γύρισε το παιχνίδι, όταν από μπαλιά από τα πλάγια του Μαργώνη, ο Τζιμ Τζελιλάι σκόραρε για το 2-1. Ο Μαργώνης προσπάθησε να βρει δίχτυα δύο φορές, όμως ισάριθμα σουτ που επιχείρησε στο 65' και το 80' έφυγαν λίγο άουτ. Έτσι φτάσαμε στις καθυστερήσεις, όταν και ήρθε η ολική επαναφορά για τους φιλοξενούμενους. Αρχικά, στο 96ο λεπτό, ο Βασίλης Καραχάλιος έπιασε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο "παραθυράκι" του Δημήτρη Δήμου που πήρε τη θέση του τραυματία Μπούκα, γράφοντας το 2-2. Το 2-3 ήρθε στο 112', όταν ο Βησσαρίων Καραχάλιος εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Δήμος γλίστρησε και παρά την προσπάθειά του, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 2-3.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Λάμπρου Χάρης

Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής (Μαργώνης) : Μπούκας (75' λ.τρ. Δήμος Δ.), Μήτσιος, Τσώλης, Λιώλης, Κατέρος, Κραμπής, Τζελιλάι Λ., Τζελιλάι Τζ., Δήμος Γ. (90'+ Πάνου), Μαργώνης, Χάρος (90'+ Μαργώνης Κ.)

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Δελικούρας, Μπακοχρήστος, Ευθυμίου, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Β., Κουκουζέλης, Μάης (88' Γιώτης), Μουζακίτης, Νίκαρης (75' Τζώρας), Γκυζέλης