Έκανε το 5 στα 5 στα μπαράζ η Αναγέννηση

Την ανωτερότητά της σε ένα ακόμη ματς έδειξε η Αναγέννηση, επικρατώντας του Ολυμπιακού Καλοβάτου με 0-4.

Εύκολα έκανε το 5 στα 5 στα μπαράζ η Αναγέννηση, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, καθώς έχει εξασφαλίσει την άνοδό της στην Α' ΕΠΣΑ, ενώ ο Καλόβατος θα αγωνίζεται και του χρόνου στη Β' κατηγορία. Το 0-1 έγινε στο 15ο λεπτό, όταν από προσωπική προσπάθεια και πάσα του Γκότζιου, ο Γκαρτζώνης σκόραρε ανοίγοντας το σκορ. Στο 25ο λεπτό, ο Θεμελής ανέτρεψε το Γεωργούλα στην περιοχή, και ο Γι'ωργος Δ. Νταλάκας σκόραρε από την άσπρη βούλα, για το 0-2. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως αρχικά ο Κωλέτσος σούταρε άουτ, ενώ λίγο πριν την ανάπαυλα ένα σου του Γιώργου Θεμελή σταμάτησε στο Βαρέλη.

Στην επανάληψη, ο Σταύρου με ατομική ενέργεια και πλασέ, ανέβασε στο 55ο λεπτό το δείκτη του σκορ στο 0-3 για την ομάδα του. Στο 70ο λεπτό, σουτ του Κολιού από καλή θέση απομάκρυνε ο Θεμελής, ενώ και πέντε λεπτά αργότερα, ο τερματοφύλακας του Καλοβάτου σταμάτησε το Γεωργούλα από κοντά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 78ο λεπτό, όταν από προσπάθεια του Κολιού από τα πλάγια και γύρισμα της μπάλας, ο Γεωργούλας από κοντά πλάσαρε για το 0-4. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε για το γκολ της τιμής, όμως στο 81ο λεπτό, ένα καλό σουτ του Ράμα έφυγε άουτ, και το 0-4 παρέμεινε.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Τράμπας Θωμάς

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Θεμελής Κ., Παπακώστας (40' Ράμα), Σμύρης, Τζιανούμης, Ρώσσιος, Τζίμας, Θεμελής Γ., Κωλέτσος, Τόλης, Σαλτογιάννης (52' Κουτρουμάνος), Ζαγγανάς

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας Τ.) : Βαρέλης, Κορέσι, Παπαχρηστάκης (52' Βασιλείου), Μανοδήμος, Τσιφλίδης (60' Κολιός), Σταύρου, Γεωργούλας, Γκαρτζώνης, Γκότζιος (60' Αβραμίδης), Νταλάκας Γ.Δ., Βαλλίδης (52' Δήμος)