0/3 στην Κέρκυρα για τον Πύρρο

Δεν κατάφερε ούτε τώρα να φύγει με νίκη από την Κέρκυρα ο Πύρρος.

Μετά τις ήττες από Ιόνιο και Κερκυραϊκό στον πρώτο γύρο, ο Πύρρος ηττήθηκε το Σάββατο στην Κέρκυρα και από τον Φαίακα, ο οποίος τον προσπέρασε μάλιστα στη βαθμολογία, αν και η αρτινή ομάδα έχει κάνει το ρεπό της. Παρά το καλό ξεκίνημα του Πύρρου στην αναμέτρηση, όπου προηγήθηκε με 9-15 στην πρώτη περίοδο, οι αρτινοί δεν είχαν συνέχεια, με αποτέλεσμα στην γ' περίοδο οι γηπεδούχοι να έχουν "κλειδώσει" ουσιαστικά τη νίκη με το σκορ στο 57-41. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι μάζεψαν τη διαφορά και ηττήθηκαν με 66-56, πέφτοντας στις θέσεις που οδηγούν στα play-out, όμως είναι στο χέρι τους να τα αποφύγουν.

Διαιτητές: Αναγνωστόπουλος - Γεωργίου

Τα δεκάλεπτα: 9-15, 27-15, 21-11, 9-15

Φαίακας Κέρκυρας (Δεσύλλας): Αγιούς 11(1), Σέκκας, Γκέκος 12, Κρασακόπουλος, Κονοφάος, Στεμπάρι 22, Κακαρούγκας, Μουρμούρης 13(1), Κορίκης 3(1), Δουκανάρης, Τζιανούμης 5

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς): Κοντός, Ευθυμίου 13, Χίντζιος 3, Σκορδής 4, Κωσταπαππάς 10(2), Παπαδημητρίου 9, Παπαρούνης 2, Δημητρίου 13(2), Κατσαούνος, Σακκάς 2

Photo credit: Γιάννης Κοσμάς