Νέα εκτός έδρας ήττα για τη Δόξα

Νέα ήττα για το ανδρικό τμήμα της Δόξας, αυτή τη φορά από τον ΓΣ Χαρίλαο Τρικούπη (Β), με 66-57.

Η αρτινή ομάδα πραγματοποίησε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 37-21. Στο 3ο δεκάλεπτο το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, με τη Δόξα να μειώνει τη διαφορά στους 5 πόντους με τη λήξη του δεκαλέπτου (49-44). Στην τελευταία περίοδο το παιχνίδι έγινε ντέρμπι, με τη Δόξα να πλησιάζει στο καλάθι, 6 λεπτά πριν τη λήξη (51-49), αλλά οι πιτσιρικάδες του Χαρίλαου Τρικούπη αντέδρασαν και με κορυφαίο το Γυφτάκη, πήραν τη νίκη με 66-57, η οποία τους διατηρεί στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Διαιτητές: Τσίγας - Γεροδήμος

Δεκάλεπτα: 22-11, 37-21, 49-44, 66-57

ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης (Β) (Σταυρόπουλος): Καζανάς 2, Γυφτάκης 21(2), Τσαμαδιάς, Παπαζήσης, Σακκαρέλης, Βλάχος 2, Κιρκινέζος 4, Τριπολίδης 13(1), Κατσαρογιάννης, Μπουκουβάλας, Γκατζιος 24, Καρλάκας

Δόξα Άρτας (Κιφοκέρης): Κωστούλας 2, Βασιλείου 6, Γκανιάτσας, Μουκάι 11,Καρανίκας 2, Βάσιος 2, Πετρέκας 3, Μιχάλης 7, Τσίτσικας 13(2), Μάνθας 11