Πρεμιέρα με διπλό για τον Ακράτητο Ακροποταμιάς

Οι παίκτες του Ακράτητου ξεκίνησαν με το δεξί στη σεζόν καθώς πέρασαν με 5-0 από την έδρα των Ρακούν.

Ποδαρικό με διπλό για την ομάδα της Ακροποταμιάς, που επικράτησε με 5-0 στην έδρα των Ρακούν. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν σαφώς ανώτεροι στην αναμέτρηση, άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Πάνο και αυτός με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 27ο λεπτό, ο Ακράτητος διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Πάνο να σκοράρει με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κοσμά. Τρία λεπτά αργότερα, η ομάδα της Ακροποταμιάς κλείδωσε από νωρίς το τρίποντο, όταν από διαγώνια πάσα του Φάκου, ο Παπανδρέου έκανε το 0-3.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν ακόμα δύο τέρματα μέσα σε δύο λεπτά. Στο 57ο λεπτό, ο Πάνος έκλεψε τη μπάλα και νίκησε και τον Οικονόμου για το 0-4 και με τον ίδιο να ολοκληρώνει το ματς πετυχαίνοντας χατ-τρικ στην πρεμιέρα. Δύο λεπτά αργότερα, ο Φάκος εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπίτζος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 0-5, υπέρ της ομάδας του.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Βατός Παναγιώτης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Οικονόμου, Παππάς, Μερκάι, Ζαχάρης (72' Μπίζας), Γούσιας, Μαρκοστάμος, Μαργώνης (72' Καρέζος), Μπούκας, Μακρής, Γεωργούλας, Καλαντζής (64' Αγόρος)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας): Αλεξίου, Ανδρέας, Κοντούρης (46' Μηλιώνης), Σμύρης, Μπίτζος, Βαγγελής, Πάνος, Καλεύρας (58' Καραχάλιος), Παπανδρέου (46' Τατσιόπουλος), Κώστας, Φάκος