Ισοπαλία στα Τζουμέρκα για την τοπική ομάδα και τον ΑΟΦ

Στην ισοπαλία με 2-2, έμειναν στα Τζουμέρκα, η τοπική ομάδα με τον ΑΟ Φιλιππιάδας.

Ισόπαλο με 2-2 αναδείχτηκε το ματς ανάμεσα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων και τον ΑΟ Φιλιππιάδας, για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΑ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο ματς, και μόλις στο 5ο λεπτό, έπειτα από φάση διαρκείας, ο Σταμάτης με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΦ, γράφοντας το 0-1. Στο 18ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση, όταν ο Πλεύρης κέρδισε πέναλτι από το Δήμο, την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και νίκησε το Νάσιο, για το 1-1.

Στην επανάληψη, η Φιλιππιάδα έφτασε εκ νέου στο προβάδισμα, όταν στο 57ο λεπτό, ο Παπαρούνης με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-2, για να φέρει το ματς στα ίσα στο 63ο λεπτό, ο Κούρτης, όταν εκμεταλλεύτηκε σέντρα από αριστερά, και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα και ενδεχομένως και τη νίκη στο 81ο λεπτό, όμως στο νέο πέναλτι που κέρδισαν και ανέλαβε να εκτελέσει και πάλι ο Πλεύρης, αυτή τη φορά, ο Νάσιος βγήκε νικητής και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Τσιώρης, Κούρτης, Γκόγκος, Κατσάνος Γ., Σπανός, Στύλιος, Θανάσης, Αλειφτήρας (66' Βασιλάκης), Πλεύρης, Κατσάνος Π.

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Νάσιος, Μάρκου (46' Καραβασιλείου), Κίτσιος Χ., Αλεξίου, Παπαρούνης, Ευαγγέλου (46' Μπελέρης), Δήμος, Τσοκανάς (61' Τσεβρενίδης), Σταμάτης, Μπάσιος, Λαμπρούσης