"Διπλό" για τους Αγίους Αναργύρους στην επιστροφή στα γήπεδα

Στην πρεμιέρα της Β' ΕΠΣΑ, που σηματοδότησε και την επιστροφή τους στα γήπεδα, οι Άγιοι Ανάργυροι επικράτησαν του Κομμένου, εκτός, με 0-2.

Στην επιστροφή τους στα γήπεδα, μετά από απουσία αρκετών ετών, οι Άγιοι Ανάργυροι επικράτησαν στο Λουτρότοπο του ΠΑΣ Κομμένου, με 0-2. Πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Ανδρέας Τζαλοκώστας, που σημείωσε και τα δύο τέρματα για την ομάδα του. Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις πολλές μονομαχίες και τα νεύρα, που μάλιστα οδήγησαν τους νικητές να μείνουν με παίκτη λιγότερο, μόλις στο 22ο λεπτό, λόγω δεύτερης κίτρινης του Σιαπλαούρα. Αυτό δεν τους πτόησε καθώς τρία λεπτά μετά, στο 25ο λεπτό, ο Κακιώνης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τζαλοκώστας, για το 0-1

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα σουτ του Κακιώνη που έφυγε άουτ, για να επέλθει αριθμητική ισορροπία στο 75ο λεπτό, όταν ο Στ. Νάτσιος αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη-κόκκινη κάρτα. Στο 78', οι Άγιοι Ανάργυροι σφράγισαν τη νίκη τους, όταν ο Αν. Τζαλοκώστας με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, νίκησε για δεύτερη φορά τον Κόπανο, για το τελικό 0-2. Στον υπολειπόμενο χρόνο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως το φάουλ του Γιαννούλη στο 80ο λεπτό, σταμάτησε στον Κανταρέλη, ενώ η προσπάθεια από μακρινή απόσταση του ίδιου παίκτη πέντε λεπτά πριν το τέλος σταμάτησε στο δοκάρι, και οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το σπουδαίο "διπλό" στην έναρξη της σεζόν.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Νικολάου Βαγγέλης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας (79' Κόρδας), Γιαννούλης, Τολιάκης, Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Παππάς Γ., Παππάς Χ. (59' Λάμπρος), Κοσμάς (79' Τσιρογιάννης), Κωσταδήμας, Νάτσιος Δ.

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Τζίμας) : Κανταρέλης, Μποχώτης, Κόνιαρης, Σιαπλαούρας, Κακάβας, Θεοδωρής, Τζαλοκώστας Αν., Τζίμας, Σακκάς (90' Φλούδας), Τζαλοκώστας Κ. (83' Τζίμας Γ.), Κακιώνης (71' Καλόγηρος)