Ξέσπασε στον Άγιο η Ανέζα

Ξέσπασε στον Παναγροτικό, για την ήττα του μεσοβδόμαδα, ο ΠΑΣ Ανέζα

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΠΑΣ Ανέζα, στην προσπάθειά του να αποσπαστεί από τις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ παραμονής στην κατηγορία. Στο σημερινό ματς, επικράτησε χωρίς πρόβλημα, του Παναγροτικού, που παραμένει ουραγός, χωρίς να έχει καταφέρει να πάρει ακόμη, τους πρώτους του βαθμούς. Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό, όταν μετά από αναμπουμπούλα που προκλήθηκε στην περιοχή του Παναγροτικού, έπειτα από σουτ του Τσαμπά, η μπάλα έφτασε στον Μπάφα, που με κοντινή προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Το δεύτερο γκολ, δεν άργησε να έρθει για την Ανέζα, που τελείωσε με αυτό τον τρόπο το παιχνίδι, όταν στο 22ο λεπτό, ο Κοτρότσιος που επέστρεψε στην 11αδα της Ανέζας, βρήκε με εκτέλεση φάουλ τον Τσαμπά, ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το 2-0. Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ, πριν φύγει το ημίχρονο, με τον Κοτρότσιο να βρίσκει τον Παπαγεωργίου σε θέση τετ α τετ, με τον τελευταίο όμως να πλασάρει άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τρίτο γκολ σε δύο περιπτώσεις με το Μητσαρά από εκτελέσεις κόρνερ, με την τρίτη φορά να είναι και η φαρμακερή για τον παίκτη της Ανέζας, όταν στο 62ο λεπτό, έπειτα από κόρνερ του Τσαμπά, με κοντινό πλασέ σημείωσε το 3-0. Ο Μπαλάγκας με τη σειρά του έφτασε κοντά στο γκολ, λίγο αργότερα, αστοχώντας όμως με κεφαλιά, για να φτάσουμε στο 78ο λεπτό, όταν και έκλεισε το σκορ, με τον Κοτρότσιο να εκτελεί απευθείας φάουλ, από μεγάλη απόσταση, και εκμεταλλευόμενος και την κακή εκτίμηση του γκολκίπερ, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 4-0.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Καραγιάννης Θοδωρής

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς (78' Γεωργάκης), Αβραμίδης, Μητσαράς, Μπάφας (65' Ιωάννου), Μπαλάγκας, Μυτικιώτης, Ρούμπος, Σιώζος, Τσαμπάς, Κοτρότσιος (81' Ντούλας), Παπαγεωργίου (76' Στεργίου)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Κωλέτσης, Κοντογιάννης, Νάσκαρης, Μυφταράι, Γείτονας, Θεοδώρου, Λάζαρος, Μένα, Μαυρομάτης (55' Έντριτζ), Ζαρκαδούλας, Μπάλλιας