Εύκολο απόγευμα στα Τζουμέρκα για τη Μέλισσα

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μέλισσα, να επιβληθεί με 0-6, του ΑΟΚ Τζουμέρκων, στο Παλαιοκάτουνο.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Μέλισσα, κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, την ομάδα με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση στο Πρωτάθλημα, ξεπερνώντας στη βαθμολογία το Ξηροβούνι, ενώ έχει και αγώνα λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι, μέχρι να σκοράρουν, δημιούργησαν συνεχόμενες φάσεις στα καρέ του ΑΟΚ, ανοίγοντας τελικά το σκορ στο ημίωρο, όταν μετά από σέντρα του Κωσταδήμα, ο Δράκος με κεφαλιά, έγραψε το 0-1. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει, με το Μανιώτη στο 33' να βρίσκει το Σιδηρόπουλο, και τον τελευταίο με σουτ να γράφει το 0-2. Ο υψηλόσωμος φορ στο 36ο λεπτό, από σκόρερ έγινε δημιουργός, μοιράζοντας την ασίστ στο Δράκο, που με το δεύτερό του γκολ, έγραψε το 0-3. Και πάλι ο Σιδηρόπουλος, βρήκε με νέα πάσα τον Κότσιαλο αυτή τη φορά στο 40ο λεπτό, που με τη σειρά του νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, για το 0-4.  Ο Μανιώτης λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, προσπάθησε να γράψει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ, όμως μετά το 1-2 που έπαιξε με τον Κότσιαλο, σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν ακόμα δύο τέρματα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους, με το Σιδηρόπουλο να σημειώνει το δεύτερό του χατ-τρικ στο Πρωτάθλημα. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Κότσιαλος ανταπέδωσε την ασίστ που δέχτηκε στο πρώτο μέρος από το Σιδηρόπουλο, που τελείωσε τη φάση για το 0-5, για να ολοκληρώσει την πολύ καλή του εμφάνιση, ο πρώτος σκόρερ μέχρι στιγμής της κατηγορίας, μετατρέποντας αυτή τη φορά σε γκολ, τη δεύτερη ασίστ του Μανιώτη, για το τελικό 0-6. Οι δυο τους λίγο έλειψε να συνδυαστούν και σε ακόμη ένα τέρμα, όμως στο 75ο λεπτό, μετά από κόρνερ του νεαρού μεσοεπιθετικού, ο Σιδηρόπουλος σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Μεσίτι Γιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων : Καραμπούλας, Τσέτσος, Κουτρομάνης Ηλ. (46' Κατσάνος Κ.), Κοντοδήμας, Κωνσταντινίδης, Διονύσης Ν., Διονύσης Δ., Κατσάνος, Βόιδαρος, Πλεύρης (68' Σπανός Α.), Σπανός

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου (75' Καραγιάννης), Μήτσιος, Κακοχρήστος, Καλαμπόκης, Σαγάνης, Τσιάτσος, Μανιώτης, Κωσταδήμας (46' Σαμαρτζής), Δράκος, Σιδηρόπουλος, Κότσιαλος (65' Βασίλας)