Ξεκίνημα με «εξάρα» για το Κλειδί στην Ανέζα

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣΑ ο ΑΟ Κλειδίου κέρδισε με 6-0 τον ΠΑΣ Ανέζα στην έδρα του.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι που διεξήχθη στην Ανέζα και άνοιξαν το σκορ με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, ο Άρης Δράκος έπειτα από ομαδική ενέργεια πλάσαρε εύστοχα για το 0-1. Στο 11ο λεπτό, ο Σταύρος Χάρος έφυγε απέναντι από τον τερματοφύλακα και από πλάγια θέση έκανε το 0-2. Η ομάδα του Κλειδίου κατάφερε να κλειδώσει το τρίποντο της νίκης πριν το ημίχρονο με δύο τέρματα του Αχιλλέα Μίγδου, καθώς στα μισά του πρώτου μέρους αφού έπαιξε το ένα-δύο με τον Δράκο, από θέση τετ-α-τετ έκανε το 0-3, ενώ στο 45ο λεπτό, έστειλε εύκολα τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-4, έπειτα από γύρισμα του Πάνου Δήμου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι που άλλαξαν κατά το ήμισυ την ενδεκάδα πέτυχαν το 0-5 στο 55ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δήμητσα (βίντεο) και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 86ο λεπτό, με τον Φελέκη να περνά και τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία να γράφει το 0-6. Οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη τους στιγμή για να πετύχουν το γκολ της τιμής στα τελευταία λεπτά, με μία εκτέλεση φάουλ που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου): Ρώσσιος Β., Χουλιάρας Κ. (39' Καραμέτσος), Ντούλας, Μυτικιώτης, Παππάς Φ., Γεροκώστας, Μιχαηλίδης, Ρώσσιος Ε., Σιώζος, Παππάς Θ., Νίκου Ε.

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.): Μπόνιας, Χάρος Σ., Μανιφάβας Σ. (46' Γώγος), Μπαλαδήμας Λ. (46' Δήμητσας), Μανιφάβας Ε., Δήμος Π., Κατσαρός Σ., Βασιλάκης (46' Σκορίλας), Αντωνίου (46' Δήμος Σ.), Μίγδος, Δράκος (46' Φελέκης)