Ξεκίνημα με το δεξί για την ΑΕΚΠ

Με το δεξί μπήκε στο Πρωτάθλημα η ΑΕΚΠ, που επικράτησε του Παναγροτικού με 2-1.

Δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε να ξεκινήσει με νίκη τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα η ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών, όντας τυπικά γηπεδούχος στο γήπεδο της Ράχης, κόντρα στον Παναγροτικό Αγ. Σπυρίδωνα. Μόλις στο 1ο λεπτό, οι τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όταν μετά από γύρισμα του Χαϊντάρι, ο Παπαδόπουλος από καλή θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο Παναγροτικός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ, στο 16ο λεπτό, με το Μένα με συρτό σουτ εκτός περιοχής να γράφει το 0-1. Η ΑΕΚΠ έφερε το ματς στα ίσα νωρίς, αφού στο 23ο λεπτό, μετά από προσπάθεια του Ξυλογιάννη, ο Ν. Παππάς με πλασέ από το ύψος της περιοχής έγραψε το 1-1. Οι γηπεδούχοι μάλιστα, έφτασαν στην ολική ανατροπή στο 36ο λεπτό, όταν Ξυλογιάννης και Χαϊντάρι συνδυάστηκαν και ο δεύτερος από κοντά έγραψε το τελικό 2-1

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες είχαν κάποιες μικροευκαιρίες, για να φτάσουμε στο 66ο λεπτό, όταν ο Παναγροτικός άγγιξε την ισοφάριση, όμως ο Μπόσμος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Η ΑΕΚΠ από τη μεριά της είχε δύο καλές στιγμές για να κλειδώσει τη νίκη της, με τον Ξυλογιάννη να αστοχεί από θέση τετ α τετ στο 73ο λεπτό, και τον ίδιο παίκτη στο 80' να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα λίγο άουτ, χωρίς όμως οι χαμένες αυτές ευκαιρίες να στοιχίσουν στην ομάδα του, που πήρε το τρίποντο, κρατώντας τη νίκη μέχρι το τέλος. Για τον Παναγροτικό αγωνίστηκε ως βασικός και το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Κώστας Τζαφέρης, από τη Δόξα Ωρωπού.

Διαιτητής : Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Βασιλάκης

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς) : Γιαννάκος, Χαϊντάρι, Κωνσταντίνου, Νάκης, Μανιφάβας Στ., Ξυλογιάννης, Σίμος, Βασιλάκης, Παππάς (72' Μεγαδούκας), Τσίρος, Παπαδόπουλος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας, Χαλάστρας, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Σιαμέτης, Κοντοδήμας (46' Μπόσμος), Τζαφέρης, Μένα, Βρακας, Γεωργάρας Λ. (63' Παπασπύρου)