Βίοι αντίθετοι για Δία και Ερμή

Συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα ο Ερμής Κεραματών, επικρατώντας αυτή τη φορά του Δία Κωστακιών με 0-3.

Βίοι αντίθετοι για Δία Κωστακιών και Ερμή Κεραματών, με τον πρώτο να βρίσκεται σε κακό φεγγάρι και άσχημη ψυχολογία, μετά τα συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα που πιθανόν να του στοιχίσουν και μια θέση στην πεντάδα, που στο πρώτο μισό της σεζόν, φάνταζε σχεδόν βέβαιη. Αντίθετα, ο Ερμής Κεραματών στην πρώτη χρονιά μετά την επιστροφή του στα γήπεδα, συνεχίζει σταθερά την ανοδική του πορεία, παραμένοντας μόνος δεύτερος πίσω από τη Νέα Αναγέννηση Αρταίων. Στο χτεσινό ματς, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο 2ο λεπτό, με το Μίκροβα να βγαίνει απέναντι από το Σεϊμένη ο οποίος όμως το νίκησε. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, με το Λεκάνη να κάνει τη σέντρα και τον Κωστακιώτη με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής να γράφει το 0-1. Στο 25ο λεπτό, ο Δίας είχε μια καλή ευκαιρία με τον Κωλέτσο να σουτάρει άουτ, για να πετύχει δεύτερο γκολ ο Ερμής πέντε λεπτά μετά, όταν από εκτέλεση φάουλ του Δήμου, ο Πατήλας με κεφαλιά σημείωσε το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα, άγγιξαν και το τρίτο γκολ, με το Λεκάνη στο 37ο λεπτό να αστοχεί σε κοντινή κεφαλιά.

Στο δεύτερο μέρος, οι Ερμής έφτασε νωρίς σε τρίτο γκολ κλειδώνοντας τη νίκη, με το Δήμο να εκτελεί νέο φάουλ στο 53ο λεπτό, και το Gusaila με κεφαλιά προς τα πίσω να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 0-3. Στον υπολειπόμενο χρόνο, ο Δίας πάλεψε να σημειώσει κάποιο τέρμα, όμως η κακή ψυχολογία που υπάρχει στην ομάδα τον τελευταίο καιρό δεν επέτρεψε να σημειωθεί ούτε κάποιο γκολ της τιμής. Συγκεκριμένα, στο τελευταίο 20λεπτο, Ντόμος, Gusaila και Μούστο πλησίασαν σε τρεις περιπτώσεις το γκολ, όμως δεν τα κατάφεραν με το 0-3 να φαντάζει βαρύ ως τελικό σκορ.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Βάτος Παναγιώτης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Μπόκος, Μπούκας (75' Ντόμος), Σίμος Χ. (66' Σταυρουλάκης), Βασιλάκης, Gusaila, Σίμος Ν., Μπολιεράκης, Θεοδώρου, Μίκροβας, Μούστο, Κωλέτσος (66' Χεμπέγια)

Ερμής Κεραματών (Σιαπέρας-Σεϊμένης Δ.) : Σεϊμένης Στ., Θεμελής, Δήμος Αλ. (54' Ζήσης), Κατέρος, Σιαπέρας (77' Δραγατάκης Δ.), Πατήλας, Στασινός (81' Σιαπάτης Χ.), Κωστακιώτης, Τσώλης (52' Σιαπάτης Σ.), Μήτσιος, Λεκάνης