Ο Αχιλλέας έσπασε το αήττητο του Άκτιου Απόλλωνα

Τέλος στο αήττητο σερί για την ομάδα του Άκτιου Απόλλωνα, καθώς για την 6η αγωνιστική της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ ηττήθηκε στο Νεοχώρι από τον Αχιλλέα.

Η ομάδα του Νεοχωρίου ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι, όπου και προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο με 17-13, όμως ένα κακό 2ο δεκάλεπτo έφερε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ (33-35). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας προηγήθηκε ακόμα και με 10 πόντους, ενώ χάρη στην ασφυκτική άμυνα των παικτών του, οι αντίπαλοι έβρισκαν σουτ μόνο μόνο έξω από τα 6,75μ.. Τελικό σκορ 55-51, υπέρ του Αχιλλέα Νεοχωρίου. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Αρχιμανδρίτης με 17 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο νεαρός Ματσίρας με 10(2)π. Από τον Άκτιο Απόλλων ξεχώρισε ο Παπαμιχαήλ με 20(1) πόντους.

Διαιτητές: Ντάγκας - Αναγνωστόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-13, 33-35, 43-41, 55-51

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος Κ.): Σκληβανίτης 8, Σιαπέρας Ζ., Ματσίρας 10(2), Παπαχρήστος Ι. 1, Ρούσσας, Αρχιμανδρίτης 17, Γιαννάκης 5, Θεοδώρου, Σαπέρας Β., Σιατής 2, Βάρδιας, Μόσιαλος 12

Άκτιος Απόλλων (Παπαμιχαήλ Μ.): Σιάρκος 2, Κίτσιος 4(1), Γκόπης 4, Τζάλλας 8(2), Σκαμνέλος 5(1), Παπαμιχαήλ Α. 20(1), Αρβανιτίδης, Ευθυμίου 6, Αργυρός, Τσέτσικας 2