Βαριά ήττα στη Βέροια για την Αναγέννηση (vid)

Embed video:

Παρακολουθήστε στο παραπάνω βίντεο ολόκληρη την αναμέτρηση από το Handball TV.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι, όμως στη συνέχεια η ομάδα της Βέροιας πήρε σημαντικό προβάδισμα ασφαλείας. Παρά την προσπάθεια της Ανδρίτσου που πέτυχε τα μισά τέρματα (10) της αρτινής ομάδας, η Αναγέννηση όχι μόνο δεν κατάφερε να πλησιάσει τις γηπεδούχες αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο άφησε την ενισχυμένη φέτος Βέροια να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 30-20 και να πετύχει μία μεγαλειώδη νίκη. Σίγουρα αυτή ήταν μία εμφάνιση "καμπανάκι" για το τεχνικό τιμ της Αναγέννησης και τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Κυριακού - Γράψας

Πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 6-4, 8-5, 12-9, 15-10 (ημχ.), 17-13, 19-15, 21-17, 23-18, 27-19, 30-20

Δίλεπτα: 4 - 3  Πέναλτι: 1/3 - 3/4

Βέροια (Παυλίδης): Κερλίδη, Εμμανουηλίδου 2, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη, Ανθίτση 2, Καμπόιμ, Ζένελι 1, Κωστοπούλου 6, Ανδρόνικου, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 5, Λύτρα, Νούσια 3, Βασιλειάδου 7, Μάστακα 2

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος): Μπαλάφα 1, Μούρνου 3, Σκάρα, Νούλα 2, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 1, Τσιομπάνου 1, Κανάρα, Ανδρίτσου 10, Θεοδοσοπούλου Σ., Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 2, Μαυροπούλου