Εξάρα το Κλειδί, χατ-τρικ ο Μάλλιος

Με εξάρα φιλοδώρησε τους Φιλέλληνες Πέτα ο ΑΟ Κλειδίου, με τον Μάλλιο να πετυχαίνει χατ-τρικ, ενώ είχε και δύο ασίστ.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς την ανωτερότητά τους, ανοίγοντας το σκορ στο 5ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Φελέκη, ο Μάλλιος πάσαρε στον Ρούσσα και εκείνος με σουτ έκανε το 1-0. Στο 16ο λεπτό, ο Πέτσας έκανε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, Ρούσσας και Μάλλιος άλλαξαν ρόλους, με τον τελευταίο από κοντά να πετυχαίνει το 2-0. Στο 27ο λεπτό, η ομάδα του Κλειδίου έφτασε σε τρίτο τέρμα, όταν Αντωνίου και Στέφανος Δήμος συνεργάστηκαν, με τον Μάλλιο να είναι ο τελικός αποδέκτης που με δυνατό σουτ έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι παίζοντας απλό και παραγωγικό ποδόσφαιρο, πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα απέναντι στους φιλοξενούμενους που αρκέστηκαν σε παθητικό ρόλο. Στο 48ο λεπτό, ο Πάνος Δήμος τροφοδότησε τον Αντωνίου που πέτυχε το 4-0, ενώ στο 69ο λεπτό, ο Μάλλιος πάσαρε στο νεαρό Γράδο που πλάσαρε εύστοχα για το 5-0. Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα, με τον Π. Δήμο να βρίσκει ξανά τον Μάλλιο που σούταρε εύστοχα, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με χατ-τρικ, ενώ είχε και δύο ασίστ!

Διαιτητής: Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.): Μπόνιας, Χάρος, Πέτσας (67' Μανιφάβας Αχ.), Μανιφάβας Σ., Δήμος Π., Φελέκης (21' Μανιφάβας Ε.), Ρούσσας (57' Δήμητσας), Βασιλάκης, Αντωνίου (67' Γράδος), Μάλλιος, Δήμος Σ. (57' Κατσαρός)

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας): Σιαπάτης Ο., Μπίζας Λ., Σαμαρτζής, Γεωργής, Τάγκας (74' Οικονόμου), Κάτσινος, Τσέτσος (46' Κώτσης), Ροβίνας (46' Βάσιος), Σφήκας (67' Ευθυμίου), Μπίζας Α. (46' Κατέρος), Σιαπάτης Σ.