Δύσκολη νίκη με ανατροπή για το Σκουφά

Δύσκολη νίκη πέτυχε κόντρα στη μαχητική ΑΕΚΠ, ο Σκουφάς, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ, και επικρατώντας με 2-1.

Καμία σχέση δεν είχε το σημερινό ματς του Σκουφά με την ΑΕΚΠ, με εκείνο το Κυπέλλου, καθώς οι φιλοξενούμενοι, παρουσιάζονται σαφώς βελτιωμένοι στα τελευταία παιχνίδια, και ηττήθηκαν δύσκολα με 2-1. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίωρο δεν είχε να επιδείξει κάτι ιδιαίτερο, μέχρι το 31ο λεπτό όταν δύο πρώην παίκτες του Σκουφά συνδυάστηκαν στην κόντρα για να ανοίξει το σκορ η ομάδα τους. Συγκεκριμένα, ο Τσίρος βρήκε σε θέση για γκολ, τον Παππά και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Στο 34ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης είχε άστοχο σουτ, για να αναλάβει στη συνέχεια την πρωτοβουλία ο Σκουφάς και απείλησε με το Βερλέκη και το Νάσο, για να φτάσει στην ισοφάριση στο 42ο λεπτό, όταν ο Κ. Κασελούρης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Βερλέκης, για το 1-1

Στο δεύτερο μισό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 52ο λεπτό, με το Ρέντζιο να εκτελεί φάουλ που έδιωξε δύσκολα ο Κανταρέλης, για να απαντήσει στις ευκαιρίες ο Σκουφάς στο 58', με κεφαλιά του Τσαρακλημάνη που έφυγε άουτ. Στο 65ο λεπτό, ο Λ. Δήμος σούταρε λίγο άουτ για τους γηπεδούχους, ενώ για τις Κιρκιζάτες στο 72ο λεπτό, ο Γιώτης είχε καλό σουτ που επίσης έφυγε λίγο έξω από την εστία του Κανταρέλη. Η ολική ανατροπή για το Σκουφά, ήρθε στο 80ο λεπτό, με τον Τάσσο να μοιράζει την ασίστ για τον Τσαρακλημάνη και τον τελευταίο με πλασέ να διαμορφώνει το τελικό 2-1. Η ΑΕΚΠ πάλεψε για την ισοφάριση, όμως στην καλύτερή της στιγμή μετά το γκολ, η κεφαλιά του Γιώτη μετά από στημένη μπάλα του Ρέντζιου, στο 85ο λεπτό, βρήκε σε ετοιμότητα τον Κανταρέλη που απομάκρυνε.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βασίλα Φωτεινή

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Μαλτέζος, Νάσο (46' Καρδάσι), Κασελούρης, Τζιότζιος, Κλάιντι, Τάσσος, Δήμου, Τσαρακλημάνης (87' Πουλιάνος), Δήμος Λ., Βερλέκης

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς Αλ.) : Παπαδημητρίου, Χατζίου (68' Παπαθανασίου), Χαϊντάρι Σ., Τζιανούμης (78' Νάκης), Λύτος, Σίμος (46' Καλύβας), Παππάς, Χαϊντάρι Ε., Γιώτης, Ρέντζιος, Τσίρος