Τελείωσε το ταξίδι της Δόξας στο Κύπελλο, με ήττα στα Κρέστενα

Δεν κατάφερε να συνεχίσει στο θεσμό του Κυπέλλου, η Δόξα, γνωρίζοντας την ήττα από τον Ξενοφώντα με 2-1.

Αξιόμαχη παρουσιάστηκε η Δόξα και στα Κρέστενα, κόντρα στον Ξενοφώντα, όμως το γεγονός πως αγωνιζόταν από το 6ο λεπτό, με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Στέργιου με κόκκινη κάρτα, για ανατροπή παίκτη που έφευγε σε προφανή θέση για γκολ, δεν της επέτρεψε να παίξει το ματς όπως θα ήθελε, και παρά την υπερπροσπάθεια, γνώρισε την ήττα με 2-1. Οι δύο ομάδες είχαν από δύο καλές στιγμές, με τη Δόξα να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 30ο λεπτό, όταν ο Θανάσης από θέση τετ α τετ νικήθηκε από το Βυθούλκα. Πέντε λεπτά και συγκεκριμένα στο 35', οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπατζάκα με σουτ να γράφει το 1-0. Η Δόξα αντέδρασε και δύο λεπτά μετά ισοφάρισε, με το Θανάση με κοντινό πλασέ να φέρνει το ματς στα ίσα. Ο Παππάς κράτησε το ματς στην ισοπαλία μέχρι την ανάπαυλα, σε δύο περιπτώσεις που χρειάστηκε να επέμβει.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και έγιναν πιο επιθετικοί, φτάνοντας τελικά στο τελικό 2-1, στο 56ο λεπτό, με κεφαλιά του Μούτσου από κόρνερ. Η Δόξα όπως ήταν αναμενόμενο αγωνιζόμενη σχεδόν όλο το ματς με παίκτη λιγότερο δεν μπόρεσε να βρει πολλές φάσεις και παρά το γεγονός πως ο Παππάς κράτησε σε τρεις φάσεις του Ξενοφώντα, το σκορ στο 2-1, η αρτινή ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και αποχαιρέτησε το θεσμό του Κυπέλλου, γνωρίζοντας την ήττα.

Ξενοφών Κρεστένων (Μιλοσέσκι): Βυθούλκας, Γαλανόπουλος, Θεοχαρόπουλος (51' Μπουτσικάκης), Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι (75' Χαραλαμπόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Δημάκης, Μπατζάκας (80' Ρουμελιώτης), Μούτσος, Κουτσογιαννάκης

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Παππάς, Βελαέτης, Πατσαβούρας (64' Βασιλάκης), Αράπης (77' Παχής), Στέργιος, Τυρολόγος (86' Τσιγαρίδας), Κάλλιας, Καλόγηρος, Θανάσης, Σιλιόγκας, Δήμος