Συνέτριψε τον Καραϊσκάκη με 9-1 το Κομμένο

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ματς με τον Καραϊσκάκη το Κομμένο, επικρατώντας με το ευρύ 9-1.

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε στον Καραϊσκάκη ο ΠΑΣ Κομμένου, συντρίβοντάς τον με 9-1. Όπως έχουμε ξαναπεί ο φετινός Καραϊσκάκης δεν έχει καμία σχέση με την ομάδα που γνώρισε η ποδοσφαιρική Άρτα και συνολικά όλη η χώρα σιγά σιγά, όμως αναμφίβολα προξενούν ιδιαίτερη εντύπωση σκορ σαν το σημερινό και σίγουρα θα χρειαστεί πολλή δουλειά η νεανικά πια ομάδα του Καραϊσκάκη για να παρουσιάσει ένα πρόσωπο αξιοπρεπές και να βοηθήσει και κάποιους από τους παίκτες του να αναδειχτούν. Στο σημερινό παιχνίδι, οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και στο πρώτο 20λεπτο έφτασαν το σκορ στο 5-0, δείχνοντας ικανοί να φτάσουν σε σκορ ρεκόρ. Ωστόσο στη συνέχεια έριξαν ρυθμό και σημειώθηκαν λίγα γκολ μέχρι το τέλος. Στο 4ο μόλις λεπτό, ο Κωσταδήμας μετά από πάσα του Φάκου έγραψε το 1-0, και στο 13ο λεπτό, ήταν σειρά του Ρίζου να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0, μετά από ασταθή απόκρουση του Παπασπύρου. Στο 15ο λεπτό, ήταν σειρά του Φάκου να γράψει το 3-0 με σουτ έξω από την περιοχή για να φτάσει στο 5-0 πριν το 20λεπτο ο ΠΑΣ με δύο νέα σουτ έξω από την περιοχή, ένα του Κοσμά στο 16ο λεπτό, και ένα του Ντάμα στο 17'. Ο Ντάμας έκλεισε το σκορ ημιχρόνου στο 36ο λεπτό, με ακόμη ένα σουτ έξω από την περιοχή, κάνοντας το 6-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε με το Κομμένο να σκοράρει ακόμα δύο τέρματα, ένα στο 54' με διαγώνιο σουτ του Ανδρέα και ακόμη ένα με σουτ του Μαγγιώρου στο 69ο λεπτό μέσα από την περιοχή που έφτασε το δείκτη του σκορ στο 8-0. Ο Καραϊσκάκης στο 70ο λεπτό σημείωσε το γκολ της τιμής, με τον Τσούνη να σκοράρει από κοντά μετά από πρόσκρουση της μπάλας στο δοκάρι, για να κλείσει το σκορ στο 74ο λεπτό, ο Δ. Νάτσιος με πολύ ωραίο γυριστό σουτ, που έφτασε το δείκτη του σκορ στο 9-1

Τέλος, η διοίκηση του ΠΑΣ Κομμένου, μέσω του artagoal.gr by mario, εκφράζει τα θερμά της συλλυπητήρια στο μέχρι πέρσι προπονητή και ακόλουθο της ομάδας, Χρήστο Καψάλη, για το χαμό της αγαπημένης του μητέρας.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μέκιος Σπύρος - Βασιλάκης Στέργιος

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας (46' Ανδρέας), Σερδενές, Νάτσιος Δ., Κόρδας (70' Μαγγιώρος), Ρίζος, Παππάς, Κωσταδήμας, Κοσμάς, Κατσούλης, Φάκος

ΑΕ Καραϊσκάκης : Παπασπύρου, Μπούρας, Κουτσούκης, Κλέιντι (74' Παππάς Κ.), Μόγιας, Τσόλης, Τσούνης, Παππάς Ε., Γαλανός, Δημητρίου, Ευαγγέλου