Συνεχίζει να ανεβαίνει η Μέλισσα

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η ομάδα της Μέλισσας, αυτή τη φορά απέναντι στον Απόλλωνα Γλυκορίζου.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη με μηδέν παθητικό για τη Μέλισσα, κόντρα στον Απόλλωνα Γλυκορίζου. Με τη νίκη αυτή, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν έκτοι, 4 βαθμούς πίσω από τις θέσεις που οδηγούν στα play-off, σε αντίθεση με τον Απόλλωνα που παραμένει στα χαμηλά πατώματα. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 15ο λεπτό, με το Δήμο να κόβεται τελευταία στιγμή, πριν προλάβει να σουτάρει. Ο Απόλλωνας συνέχισε να απειλεί και στο 27ο λεπτό, ο Τρούλλης εκτέλεσε φάουλ και ο Δάσκαλος με ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 35ο λεπτό, νέα φάση για τον Απόλλωνα, με το Δήμο να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί ασυνεννοησία αμυντικών και τερματοφύλακα. Ο Απόλλωνας δε σκόραρε, όμως η Μέλισσα στην πρώτη της φάση άνοιξε το σκορ. Ο Μανιώτης εκτέλεσε φάουλ, ο Κούσης πήρε την πρώτη κεφαλιά, και ο Θανάσης έγραψε το 1-0

Στην επανάληψη, η Μέλισσα ανέβηκε και έψαξε το δεύτερο γκολ. Στο 55', ο Τσιάτσος έκανε το γύρισμα, όμως ο Θανάσης δεν πρόλαβε για λίγο να σκοράρει, ενώ ένα λεπτό μετά σε αναμπουμπούλα στην άμυνα των φιλοξενούμενων έδιωξαν σχεδόν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί. Στο 70', είχαμε νέα ευκαιρία για τη Μέλισσα, με το Θανάση να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί ασθενές διώξιμο του τερματοφύλακα, και το πλασέ του να διώχνει ο πεσμένος Οικονόμου σε κόρνερ. Στο διάστημα 75' με 77' το Γλυκόριζο είχε δύο καλά φάουλ, τα οποία καθάρισε ο Μπόλης, με το δεύτερο ειδικά του Τρούλλη, να βγάζει δύσκολα ο τερματοφύλακας της Μέλισσας. Και ενώ ο Απόλλωνας κυνηγούσε το γκολ της ισοφάρισης, ο νεαρός Κότσιαλος, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έφυγε στην κόντρα, και τελείωσε τη φάση, γράφοντας το τελικό 2-0. Τελευταία φάση του ματς, ένα καλό φάουλ του Τσιάτσου που έδιωξε εντυπωσιακά ο Οικονόμου.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνος - Σαρλής Χρήστος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Μπόλης, Καλαμπόκης, Τσιάτσος, Κούσης Απ., Μπέτσας, Κωσταδήμας, Μανιώτης (81' Κότσιαλος), Σαγάνης, Θανάσης, Πολύζος (57' Βασιλείου), Κούσης Αλ. (Βασιλείου Γ.)

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Οικονόμου, Νούτσος, Ψυλλιάς, Δάσκαλος (75' Τζίμας), Μπαλαδήμας, Τρούλλης, Ευαγγελινός, Μαλέσκος (53' Τσιάπαλης), Δήμος, Γκότσε, Γρηγορίου (46' Δήμητσας)