Ευρεία νίκη με ανατροπή για τον Παναγροτικό

Χάρη σε εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, ο Παναγροτικός επικράτησε του Κορφοβουνίου, με 5-2.

Σε ένα ματς, όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, μπορεί ο ΑΟ Κορφοβουνίου να πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια, με 0-2, όμως ο Παναγροτικός με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος, πήρε ευρεία νίκη, με 5-2, διατηρώντας την απόστασή του από τη δεύτερη θέση. Στο 10ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Πουλιάνου, που έφυγε άουτ, για να ανοίξει το σκορ το Κορφοβούνι στο 21ο λεπτό, με τον Κώστα Τάτση με ωραίο σουτ εκτός περιοχής να γράφει το 0-1. Ο Πουλιάνος άγγιξε την ισοφάριση στο ημίωρο, με το σουτ του να περνά ελάχιστα άουτ, για να γράψει το 0-2 εκ νέου ο Τάτσης στο 36ο λεπτό, αφού στην κόντρα τσίμπησε την μπάλα προ του Νάσιου, και σε κενή εστία σκόραρε.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πετύχουν την ανατροπή, και τα κατάφεραν, με πρωτεργάτη το Στάθη Γείτονα, που με δύο τέρματα έφερε το ματς στα ίσα. Αρχικά, στο 48ο λεπτό, με πλασέ μετά από παράλληλη σέντρα, έγραψε το 1-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα, με διαγώνιο σουτ νίκησε για δεύτερη φορά το Φώτη, σημειώνοντας το 2-2. Η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 65ο λεπτό, όταν ο Κώστας Γεωργάρας με σουτ μέσα από την περιοχή, πέτυχε το 3-2 για την ομάδα του. Ο Πουλιάνος στο 72ο λεπτό, έδωσε  προβάδισμα ασφαλείας στον Άγιο, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, για να διαμορφώσει το τελικό 5-2 και πάλι ο Κώστας Γεωργάρας, με κοντινό τελείωμα, δίνοντας και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Βασίλα Φωτεινή

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Νάσιος, Θάνης, Μπότσαρης (73' Νάσκαρης), Γείτονας Στ., Νταλάκας, Χαλάστρας, Λάζαρος (46' Μαλέσκος), Γκίκας, Γείτονας Θ. (9' λ.τρ. Θεοδώρου), Πουλιάνος (83' Μένα), Γεωργάρας Κ.

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Τάτσης Α., Μπόσμος Χ., Βασιλείου, Μήτσιος, Κοντοδήμας (90' Δερδελής), Μπόσμος Δ., Παπαστράτος, Τάτσης Κ., Μέγας Αλ., Μέγας Αρ.