Με χατ-τρικ του Δ. Νάτσιου το Κομμένο

Χάρη σε τρία γκολ του Διονύση Νάτσιου, το Κομμένο έκαμψε την αντίσταση της Άρτας 2004, με 0-3.

Έχοντας ως πρωταγωνιστή το Διονύση Νάτσιο που σημείωσε και τα τρία τέρματα της ομάδας του, ο ΠΑΣ Κομμένου έκαμψε την αντίσταση της Άρτας 2004 και παρέμεινε μια ανάσα από τις θέσεις που οδηγούν σε μπαράζ ανόδου. Στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν από προσπάθεια του Ντάμα και σέντρα στο ύψος του πέναλτι, ο Νάτσιος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά. Στο 40ο λεπτό, ο Πανακούλιας έπιασε πολύ ωραίο σουτ, όμως εξίσου καλή ήταν και η απόκρουση του Γκουμπερνάτ που κράτησε το σκορ στο 0-1.

Στο 62ο λεπτό, ο νεαρός γκολκίπερ των γηπεδούχων δεν είχε αντίδραση στο πολύ ωραίο σουτ του Νάτσιου εκτός περιοχής έπειτα από βολέ του Κόπανου, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-2. Ο Νάτσιος ολοκλήρωσε την εξαιρετική του παρουσία με το τρίτο του τέρμα στο 71ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας και το τελικό 0-3. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν, όμως το σουτ του Τσίκου στο 82ο λεπτό, έδιωξε ο Κόπανος.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Πολύζος Κωνσταντίνος

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Γκουμπερνάτ, Μπασιαδήμας (46' Ράπτης), Νάσης, Παπαηλίας, Κωσταβασίλης, Παππάς, Νάνος, Μάλλιος, Χαμπηλομάτης (58' Ραπούσι), Τσίκος, Βίτσιος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Λάμπρος, Ντάμας, Νάτσιος Δ., Παππάς, Νάτσιος Σ. (78' Μαγγιώρος), Νάτσιος Χ., Τσιρογιάννης