Σεφτέ στις νίκες ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη στον 5ο της αγώνα στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του Αγ. Σπυρίδωνα στο γήπεδο της Φιλοθέης, σε αντίθεση με τον Αστέρα Ρόκκα που θα πρέπει να ψάξει τους πρώτους του βαθμούς σε επόμενο αγώνα, καθώς μετρά 5 ήττες σε 4 όμως εκτός έδρας ματς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα, με τον Θεοδώρου να εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και τον Μένα με κοντινή κεφαλιά να βλέπει τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία. Στο 24ο λεπτό και έπειτα από μπροστινή μπαλιά, ο Λάζαρος πρόλαβε τον Ζαρκάδα και τσίμπησε τη μπάλα πάνω από τον Ευαγγέλου που ήταν εκτός εστίας για το 1-0. Ο Παναγροτικός στη συνέχεια και με το υπέρ του σκορ έφτανε πιο εύκολα στην αντίπαλη περιοχή, έχοντας ακόμα μία σπουδαία ευκαιρία με τον Μένα, όμως ο Ευαγγέλου με το πόδι απέκρουσε στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ. Ο Αστέρας από την πλευρά του είδε τον Νίκαρη έπειτα από βαθιά μπαλιά του Κρεμίδα, απέναντι από τον Γείτονα να μην πιάνει καλά το σουτ και τη μπάλα να φεύγει ψηλά πάνω από την εστία.

Στην επανάληψη ο Παναγροτικός πήρε αμέσως προβάδισμα ασφαλείας, καθώς στο 46ο λεπτό ο Ζαρκαδούλας με ατομική προσπάθεια από τα αριστερά έφτασε μέχρι την περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί, όμως στην καλύτερη τους στιγμή και έπειτα από λάθος του αμυντικού ο Τσώλας από θέση τετ-α-τετ πλάσαρε λίγο δίπλα από αριστερό κάθετο δοκάρι του Γείτονα. Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους δημιούργησαν και αυτοί κάποιες ευκαιρίες για ακόμη ένα γκολ, όμως ή ήταν άστοχες όπως η κεφαλιά του Θεοδώρου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ή εξουδετερώθηκαν σχετικά εύκολα από τον Ευαγγέλου.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί: Πετσίνης Δημήτρης - Παπανίκος Βαγγέλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Γείτονας Ε., Συντόσης, Θάνης, Ρώσσιος, Μπότσαρης, Θεοδώρου, Μένα, Κωλέτσης Χ. (86' Μπιρμπίλης), Λάζαρος, Ζαρκαδούλας (90' Αδαμίδης), Γείτονας

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας Ν): Ευαγγέλου, Βάντζος Ι. (55' Μπαγιώργας Π.), Βάντζος Ε., Ζαρκάδας, Συγίζης, Νίκαρης (46' Τσώλας), Ντεκούλης (55' Γκανιάτσας Η.), Μάης, Γκανιάτσας Χ., Κρεμίδα, Μήλιος