Ρεπορτάζ από τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15

Τρεις αγώνες περιελάμβανε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ15 με τα εξής τελικά αποτελέσματα:

Δίας Κωστακιών - ΑΟ Φιλιππιάδας  0-4
ΑΕ Καραϊσκάκης - Δόξα Άρτας  3-3
ΑΕ Σελλάδων - Άρτα 2013  1-0

Στο πρώτο ματς της ημέρας, ο ΑΟΦ επικράτησε με 0-4 του Δία, με τον Παπακοσμά να ανοίγει το σκορ στο 17', τον Καραπάνο να γράφει το 0-2 στο 48ο λεπτό, για να διαμορφωθεί το τελικό 0-4 με δύο τέρματα των Σιώζου και Κύρκου στο 53ο και το 60ο λεπτό αντίστοιχα.

Δίας Κωστακιών : Ντάλλας, Γεωργακόπουλος, Καραλής, Καραμπάς, Σίμος, Μπολιεράκης, Λαζανάς, Χασκής, Μίκροβας, Μπαλαδήμας, Τατσης
έπαιξαν : Κοντοπάνος, Δήμος

ΑΟ Φιλιππιάδας : Λαζανάς, Καραπάνος, Νάστος, Παπακοσμάς, Μπαλάφας, Γείτονας, Σταύρος, Μπάκας, Σούρλας, Κύρκος, Σιώζος
έπαιξαν : Μπάρκας Χ., Σταμάτης, Κωστανίκος, Γείτονας Αλ., Μπαλάφας Δ., Καραπάνος Δ., Ανυφαντής, Γάκης, Δημόπουλος

Το παιχνίδι ανάμεσα στον Καραϊσκάκη και τη Δόξα έληξε ισόπαλο με 3-3, με τον Καραϊσκάκη να προηγείται με 2-0 στο πρώτο πενάλεπτο με δύο γκολ των Βασιλάκη και Τσώλη, για να μειώσει σε 2-1 η Δόξα με τον Κοσσυβάκη, στο 19ο λεπτό. Στο 28', ο Τσώλης με νέο τέρμα έγραψε το 3-1 για τον Καραϊσκάκη, για να μειώσει στο 43ο λεπτό, σε 3-2 και πάλι ο Κοσσυβάκης. Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στο 70ο λεπτό, με γκολ του Νούτσου, για τη Δόξα.

ΑΕ Καραϊσκάκης : Ευαγγέλου, Τσώλης, Νίκας, Μόγιας, Νικολάου, Χασκής, Παπαλάμπρος, Τσόγκας, Δημητρίου, Βασιλάκης, Κασκαντίρης, Κουτσούκης
έπαιξαν : Βάσιος, Μπούρης, Ντάλλας Ορ., Καρατζάς, Παπασπύρου

Δόξα Άρτας : Τζουμανίκας, Νούτσος, Γκούβελος, Ρίζος, Σκούρας, Κολτούκης, Τριάντος, Ρίζος Λ., Τόλης, Τσιρογιάννης, Κοσσυβάκης
έπαιξαν : Γιάννης, Σερέτης, Ρίζος Φ.

Στο τελευταίο ματς, οι Σελλάδες επικράτησαν με 1-0 της Άρτας 2013 χάρη σε ένα γκολ του Κοντού, στο 61ο λεπτό του παιχνιδιού.

ΑΕ Σελλάδων : Μαρκετάκης, Μπουζάνης, Μαρέτας, Κοντός, Πλούμπης, Βούλγαρης, Χασκής, Παππάς, Τζαχρήστας, Μπασιούκας, Μεμπλικάι
έπαιξαν : Σκαλτσογιάννης, Πήλιος, Ντούλας, Σιαφάκας, Μπασδέκης, Χρήστου, Χαβέλας Γ., Χαβέλας Ν., Σφλούγκος

Άρτα 2013 : Κουρκούτας, Γεωργόπουλος, Μποτίλιας, Παππάς, Χάιτας, Παπαγιάννης, Παγουράς, Θεοδωρής, Κρεμπούνης Χ., Πανάκης, Κέφης
έπαιξαν : Γκουλέτσος, Παπανικολάου, Τζουμανίκας, Αθανασίου, Χάιτας Αγγ., Τζώλος, Νταλής, Ντρούβας, Κρεμπούνης