Ήττα και για τους Νέους στην Καρδίτσα

Όπως και η μεγάλη ομάδα, έτσι και οι Νέοι, αν και προηγήθηκαν γνώρισαν τελικά την ήττα στην Καρδίτσα από την Αναγέννηση.

Την ήττα με 2-1 από την Αναγέννηση στην Καρδίτσα γνώρισαν οι Νέοι (Κ19) της ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, σε αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League. Η αρτινή ομάδα προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Βασίλα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βλάχου. Στην επανάληψη όμως και στο 55' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, σε μία φάση όπου διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι παίκτες και ο πάγκος της ΠΑΕ Καραϊσκάκης ότι δεν υπήρχε παράβαση, και έφτασαν στην ισοφάριση, με τον Πλούμη να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα. Μετά το 1-1 η αρτινή ομάδα ανέβηκε ψηλά και έχασε ευκαιρίες για να φτάσει στη νίκη, κάτι που «πλήρωσε» στις καθυστερήσεις όπου δέχτηκε δεύτερο τέρμα από την ομάδα της Καρδίτσας, με τον Κατσάρα έπειτα από φάση διαρκείας να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπούκας, Μήτσιος, Άτσκα, Μπάχα, Βλάχος, Καψάλης, Χύσο (80' Τσίρκας), Βασίλας, Καζέλης (70' Κρίκας), Μαργώνης, Κούσης