Πρώτο «διπλό» για τον ΠΑΣ Κομμένου

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο νεοσύστατος ΠΑΣ Κομμένου, επικρατώντας με 0-1 του Αστέρα στα Ρόκκα σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική.

Ο ΠΑΣ Κομμένου πήρε το πρώτο του «διπλό» στο πρωτάθλημα και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη πλευρά ο Αστέρας μπορεί να ηττήθηκε αλλά η απόσταση από την πρώτη 5άδα δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι, όταν ο Μέγας απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και σέντραρε, όμως ο Μήλιος, ολομόναχος στο πρώτο δοκάρι, με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στην ευκαιρία με τον Κοντογιάννη, ο οποίος από εκτέλεση κόρνερ σηκώθηκε μόνος του και με κεφαλιά είδε τον Κατσούλα να αποκρούει. Οι γηπεδούχοι μπορεί να πάτησαν στο α' ημίχρονο περισσότερες φορές την αντίπαλη περιοχή, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον τρόπο για να σκοράρουν. Στο 41' ο Κατσούλης μπήκε στην περιοχή και ανάμεσα σε δύο αντιπάλους κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, με τον Κατσούλα να πέφτει στη σωστή γωνία, αλλά να μην μπορεί να αποσοβήσει το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατήρι. Ο Μέγας με ωραία ενέργεια και σουτ από πλάγια θέση, σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Κόπανου, ενώ λίγα λεπτά πριν το τέλος, ο Χρυσόστομος Γκανιάτσας μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και πλάσαρε, με τον Σιαφάκα να μην προλαβαίνει στο δεύτερο δοκάρι να σπρώξει τη μπάλα στην κενή εστία.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Σωτηρίου Νεφέλη - Τράμπας Θωμάς

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας): Κατσούλας, Γκανιάτσας Η., Καραντζάς (70' Σιαφάκας), Βάντζος Ε., Συγίζης, Μέγας (80' Γκανιάτσας Χ.), Ντεκούλης, Μάης, Φράγκος, Μήλιος, Οικονόμου (46' Κρεμίδα)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Μπουτέτσιος, Κοντογιάννης, Νάτσιος Σ., Κοσμάς (74' Παππάς), Τσίνας, Σταμάτης, Τσιρογιάννης (90' Σπύρου), Παπαχρήστος (90' Βαγγελής), Κατσούλης, Κοσμάς