Πρώτη ήττα στην Παραμυθιά για τον ΒΑΟ

Η ομάδα της Παραμυθιάς ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με τον Βυζαντινό.

Η αρτινή ομάδα ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση και στο α' δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 14-21, όμως οι γηπεδούχοι στη συνέχεια κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο με το σκορ στο 61-60. Εκεί μίλησε η έδρα, με την ομάδα της Παραμυθιάς με ένα επιμέρους 20-11 να παίρνει τη νίκη με σκορ 81-71 απέναντι στη δυνατή και ιδιαίτερα αξιόμαχη ομάδα του ΒΑΟ και να κάνει το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα. Πρώτοι σκόρερ για την Παραμυθιά οι Βάτσιος με 25 (4 τρ.) και Τάχιας με 20 (3 τρ.), ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Γεωργάκης και Ζολώτας με 26 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Λειβαδίτης - Γείτονας

Δεκάλεπτα: 14-21, 38-41, 61-60, 81-71

ΚΑΕ Παραμυθιά (Κωστίδης): Αθανασίου, Κούρτης 2, Κάτσης, Τάχιας 20(3), Τσούπης, Λατσός, Βάτσιος 25(4), Ζαφειράκης 4(1), Ρεσβάνης 6, Μπάμπος 14(1), Ντάγκας 10, Φάτσιος

ΒΑΟ Άρτας (Ασπρούδης): Ντούσιας 2, Γεωργόπουλος, Αποστολάκης 6(2), Ζολώτας Α., Τσαδήμας, Ζολώτας Μ. 21(1), Μπέλλος 8, Γεωργάκης 26(5), Θεοδορόπουλος 3, Λουκάς 5, Δράκος, Λάμπρου