Δεν τα κατάφερε απέναντι στον Άκτιο Απόλλων ο Αχιλλέας

Τρίτη ήττα σε τέσσερις αγώνες για την ομάδα του Αχιλλέα.

Η ομάδα του Νεοχωρίου ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και στο α' δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 13-5, όμως στο β' δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι χάρη στην ευστοχία τους από την γραμμή των 6,75 μ. κατάφεραν να αλλάξουν τη ροή του παιχνιδιού και να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με σκορ 22-26. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αχιλλέα ήταν πιο συγκεντρωμένοι με αποτέλεσμα να πάρουν και πάλι το προβάδισμα, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις στην άμυνα και πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο τέλος του δεκαλέπτου (39-41). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι βιαστικές επιλογές των γηπεδούχων στην επίθεση σε συνδυασμό και με την καλή αμυντική συμπεριφορά της ομάδας της Πρέβεζας, έδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα στον Άκτιο Απόλλων με σκορ 49-57.

Διαιτητές: Διαμαντής Θ. - Πλιάκος

Δεκάλεπτα: 13-5, 22-26, 39-41, 49-57

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Γιαννάκης): Σκληβανίτης 6, Ματσίρας 7(1), Ρούσσας 6, Αρχιμανδρίτης 8, Γιαννάκης 2, Θεοδώρου 8(1), Σαπέρας 5, Σιατής 7(1), Μπαρκλέσης, Σιούτας

Άκτιος Απόλλων (Δημολίτσας ): Τσόγκας 1, Κάρτσακλας 27(3), Θεοδωρακάκος 1, Κίτσιος, Χρυσανθόπουλος 2, Τζάλλας 3, Σκαμνέλος 9(3), Σκλαβενίτης 2, Γκόπης 2, Ευθυμίου 6(1), Σιάρκος, Πανταζής 4