Πρεμιέρα με το δεξί για την Αναγέννηση στα Γιαννιτσά

Με άνετη εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών η Αναγέννηση.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν καλύτερα στην αναμέτρηση και στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα με 6-3. Οι φιλοξενούμενες με ένα σερί 0-4 κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ και να πάνε προηγούμενες στα αποδυτήρια με 11-18. Στην επανάληψη, η Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας που είχε για πρώτες σκόρερ τις Μούρνου και Μάστακα με 8 και 7 γκολ αντίστοιχα, έφτασε στη άνετη νίκη με τελικό σκορ 20-32.

Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-3, 6-7, 9-12, 9-15, 11-18 (ημχ), 12-19, 13-23, 14-25, 15-29, 18-31, 20-32

Δίλεπτα: 5-1  Πέναλτι: 3/4 – 3/4

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Ταρινίδης): Πυρμίδου, Παρασκευαΐδου, Ανδρίτσου, Πλιόγκα, Αναστασίου, 1, Παντζαρτζή, Παύλου 2, Λαζαρίδου 2, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 4, Πιπιλακίδου, Τροχίδου Ελ. 10, Ζιάκα, Τομίδου, Παπαδοπούλου, Τροχίδου Χρ. 1

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Γκόλια): Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 1, Καλοϊδή 3, Σκάρα 1, Νούλα 3, Μούρνου 8, Βράτσεβα, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Κουρέλη, Μάμαλη, Τσαουσίδου 4, Μάστακα 7