Συνεχίζει με το απόλυτο η Καμπή

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ΑΕ Καμπής, που πέρασε και από το Μενίδι με 2-3.

Το 4 στα 4 έκανε σήμερα το απόγευμα η Καμπή στη δύσκολη έδρα της ΑΕ Μενιδίου, επικρατώντας με 2-3. Καθοριστική στιγμή του παιχνιδιού, η αποβολή μόλις στο 20ο λεπτό του Καλαμπούκη, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάτι που αποσυντόνισε τους γηπεδούχους. Στο 35ο λεπτό, ο Μουστακλής με πλασέ στην κίνηση, άνοιξε το σκορ, στέλνοντας την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια. Στο 55ο λεπτό, η Καμπή είχε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει δεύτερο γκολ, όμως το πέναλτι που κέρδισε ο Μουστακλής, και εκτέλεσε ο Σταμάτης, αποσόβησε ο Οικονόμου, κρατώντας το 0-1. Το σκορ δεν έμεινε το ίδιο για πολλή ώρα, καθώς, ένα λεπτό μετά, ο Κωστάκος βρήκε κάθετα το Μουστακλή, και εκείνος δε λάθεψε, γράφοντας το 0-2 για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα, στο 65ο λεπτό, σημείωσαν και τρίτο τέρμα, δείχνοντας να καθαρίζουν το ματς, όταν ο Μπεζεβέγκης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Οικονόμου, για το 0-3

Οι γηπεδούχοι δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια να επιστρέψουν στο ματς, και στο 75ο λεπτό, ο Σταμούλης με εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 1-3 για την ομάδα του, σημειώνοντας το τρίτο της γκολ στο Πρωτάθλημα, και αυτό με απευθείας χτύπημα φάουλ, όπως και τα προηγούμενα δύο. Η ΑΕΜ μάλιστα έβαλε φωτιά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν στο 89ο λεπτό μετά από σουτ στο δοκάρι, ο Παντιώρας πήρε την επαναφορά και με κεφαλιά έγραψε το 2-3. Στον υπολειπόμενο χρόνο ωστόσο δεν άλλαξε κάτι, με την ΑΕ Καμπής να κρατά το τελικό 2-3 και τη σημαντική νίκη. Για την ιστορία, με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Μενιδίου, Ντούκα.

Διαιτητής : Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί : Βασίλα Φωτεινή - Σαρλής Χρήστος

ΑΕ Μενιδίου (Θόδης) : Οικονόμου, Νούσιας (86' Κόρδας), Σαββίδης, Καλαμπούκης, Μανθιός, Θεοδωρής, Λιάπουρας (20' Οικονόμου Η.), Πλεύρης (60' Παντιώρας), Σταμούλης, Βλάχας, Δάσκαλος Σ.

ΑΕ Καμπής (Μπακόλας) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος (75' Μπανιάς), Ντούπης, Τσιγαρίδας (75' Καρράς), Μπιρμπίλης, Βλάρας (65' Ζαχάρης), Σταμάτης Σ., Μουστακλής, Μπεζεβέγκης, Παππάς