«Πολυβόλο» η Αναγέννηση Άρτας, έριξε εφτάρα στην ΑΕ Ραδοβυζίων!

Πέταξε… φωτιές για ακόμα ένα παιχνίδι η Αναγέννηση!

Η ομάδα του Τάσου Νταλάκα, μετά τις «οκτάρες» με Ρακούν και Ακράτητο Ακροποταμιάς, ξέσπασε και στην ΑΕ Ραδοβυζίων, την οποία φιλοδώρησε στο Δημαριό με επτά γκολ και παρέμεινε στη δεύτερη θέση μαζί με τον Ερμή Κεραματών, τον οποίον θα αντιμετωπίσει την επόμενη αγωνιστική στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας. Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, έπειτα από λάθος εκτίμηση του Βαρέλη κατά την έξοδό του, με τον Κατσαρό να πετυχαίνει εύκολα το 1-0. Αυτό το γκολ ξύπνησε τους φιλοξενούμενους και στο 6ο λεπτό, ο Γιώργος Δήμος αφού αρχικά με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ισοφάρισε σε 1-1. Τρία λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Νταλάκας με απευθείας χτύπημα φάουλ έκανε το 1-2, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Η Αναγέννηση που στο 16ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Γκαρτζώνη, κατάφερε στο 38ο λεπτό να προηγηθεί με 1-3, όταν από κεφαλιά του Κολιού στο δοκάρι, ο Γιώργος Δήμος πήρε και πάλι το ριμπάουντ και από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το β' ημίχρονο ήταν ένα σόου του Γιώργου Νταλάκα, ο οποίος πέτυχε ακόμα τρία τέρματα, και τέσσερα συνολικά. Στο 46' και στο 51' σκόραρε με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και στο 75' με δυνατό μακρινό σουτ σημείωσε το 1-6. Το τελικό 1-7 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Γκότζιος με άπιαστο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχής.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Κοσίνας Βαγγέλης - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου): Πέτσας, Δήμος Π., Μακρής, Σταμούλης, Βαρδής, Φελέκης, Φλώρος, Ζαχάρης (54' Δήμος Θ.), Παππάς, Δήμος Π., Κατσαρός Σ. (70' Καμζέλης)

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Βαρέλης, Αβραμίδης, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Κορέσι, Βασιλείου (73' Βαλλίδης), Σταύρου, Δήμος (65' Παπακίτσος), Γκαρτζώνης (60' Γεωργούλας Γ.), Νταλάκας Γ-Δ., Κολιός (70' Γκότζιος)