Πήρε την ισοπαλία στο τέλος ο Καλόβατος από την Καμπή

Με ένα πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Καλόβατος πήρε το "Χ" στην έδρα της Καμπής.

Σε ένα ματς ανάμεσα σε δύο από τις καλές ομάδες της Β' κατηγορίας, ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, με πέναλτι στα τελευταία λεπτά, ισοφάρισε σε 1-1, φεύγοντας με τον ένα βαθμό από την έδρα της Καμπής. Μόλις στο 5ο λεπτό η ΑΕ Καμπής, είχε δοκάρι, όταν μετά από απόκρουση του Σάλλα, ο Ντούπης επιχείρησε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά εκτός περιοχής, με το οριζόντιο δοκάρι όμως να σταματά την μπάλα. Στο ίδιο λεπτό, μετά από παράλληλη πάσα του Σταματούκου, ο Κοτρότσιος είδε το Σταμούλη να το σταματά σχεδόν εξ επαφής. Στο 15ο λεπτό, νέα φάση για τους γηπεδούχους, με το Γόγολο να πιάνει φοβερό σουτ από πάσα του Cjapi, όμως το Σάλλα να λέει "όχι". Στο 25ο λεπτό, επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Βλάρα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι, όμως δύο λεπτά μετά, ήρθε το γκολ για την Καμπή, με τον Cjapi να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας σε εκτέλεση κόρνερ, και να σουτάρει στα δίχτυα για το 1-0. Μέχρι την ανάπαυλα οι δύο ομάδες είχαν από μία ακόμη φάση, με την Καμπή να απειλεί με δεύτερο γκολ, με το Λάκκα να σουτάρει άουτ, και λίγο μετά, τον Κοτρότσιο να εκτελεί φάουλ στην αγκαλιά όμως του Σταμούλη.

Στο δεύτερο μισό, οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι πρώτοι την καλύτερη φάση, όμως ο Βλάρας στο 50ο λεπτό, σούταρε λίγο άουτ. Ο Καλόβατος είχε κάποιες στημένες μπάλες, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Σταμούλη, και στο 75ο λεπτό, σε κόντρα της Καμπής, και σουτ του Cjapi, ο Παπακώστας έσωσε τελευταία στιγμή την ομάδα του. Τελικά, φτάσαμε στο 83ο λεπτό, όταν ο Ράμα ανατράπηκε από το Μαγγιώρο, και ο Κοτρότσιος που ανέλαβε την εκτέλεση, δε λάθεψε, γράφοντας το τελικό 1-1, με τον Ολυμπιακό ωστόσο, να έχει μία νίκη στα τελευταία 5 ματς.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Μάνος Δημήτρης

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Βλάρας, Μαγγιώρος, Λάκκας, Ντούπης, Θεοδώρου, Παπασπύρου (64' Μπάσιος), Γόγολος, Καρράς, Πουλιάνος, Cjapi

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Σεϊμένης-Τσόγκας) : Σάλλας, Τζίμας, Ρώσσιος (46' Παλαιοκώστας), Τσόγκας, Κωλέτσος, Τσόγκας Χ. (56' Τσόγκας Μ.), Ράμα, Μήτσιος, Κοτρότσιος, Ζαγγάνας, Σταματούκος (89' Θεμελής)