Άμεση η επιστροφή στις νίκες για την Μέλισσα

Μετά την ήττα στο Δημαριό, η ομάδα της Μέλισσας ήθελε να επιστρέψει στις νίκες και τελικά ο στόχος επιτευχθεί απέναντι στην ομάδα της Γραμμενίτσας.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού είχαν ένα καλό σουτ του Κωσταδήμα το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Ντεκούλης, ενώ στο 35' το σουτ του Αβράμη μέσα από την μεγάλη περιοχή πέρασε λίγο άουτ. Τελικά στο 40' μετά από σέντρα του Θανάση, ο Κωσταδήμας με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα της Μέλισσας κέρδισε πέναλτι με τον Καλαμπόκη μόλις στο 46ο λεπτό. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Σαγάνης για το 2-0, κλειδώνοντας με αυτόν τον τρόπο πολύ νωρίς τη νίκη για την ομάδα του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 63' ο Μπέτσας με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αβράμη.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Μέλισσας απέχει πλέον 7 βαθμούς από την τετράδα.

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Μαζαράκος Νίκος - Σιατής Κωνσταντίνος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης): Μπόλης, Καλαμπόκης, Κούσης Απ., Μπέτσας, Μπριασούλης, Μανιώτης (Κακοχρήστος), Κωσταδήμας, Σαγάνης, Αβράμης, Τσιάτσος, Θανάσης (Λεκάνης)

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καραντζάς): Ντεκούλης, Σκορίλας, Δερβίλης, Βέτσιος, Κολτούκης (46' Νύχτης), Ζίου, Κούσουλας, Κουτσιμπέλας, Καγκιούζης (70' Υφαντής), Λιόλιος (75' Καρίνος), Πανέτας Γ.