Πήρε το ντέρμπι με την Ολυμπιάδα το Κομμένο

Με 0-3 πέρασε από την Αγία Παρασκευή ο ΠΑΣ Κομμένου, και κράτησε ανοιχτό το ενδεχόμενο των μπαράζ ανόδου, στη Β' ΕΠΣΑ.

Δύο γρήγορα γκολ, στο πρώτο τέταρτο, ήταν αρκετά ώστε το Κομμένο να διαχειριστεί το ματς, και με ακόμη ένα γκολ προς το τέλος να κλειδώσει τη νίκη του, στην έδρα της Ολυμπιάδας, και να αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο να πραγματοποιηθούν πλέι-οφ, αν και ο Αίας δε δείχνει διατεθειμένος να χάσει βαθμούς φέτος. Στο 13ο λεπτό, ο Κατσούλης βρήκε με μπροστινή μπαλιά στο χώρο, τον Κωσταδήμα και εκείνος πλάσαρε σωστά, για το 0-1. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Κοσμάς βρήκε τον Κατσούλη στην περιοχή, και ο τελευταίος με το δεύτερο τέρμα του, έγραψε το 0-2. Η Ολυμπιάδα, είχε ένα καλό άστοχο σουτ με τον Παπανδρέου στο 24ο λεπτό, καθώς και ένα χαμένο τετ α τετ του Ευαγγέλου, ενώ για το Κομμένο, ο Κωσταδήμας νικήθηκε σε δύο περιπτώσεις από το Λάμπρου, για να κλειδώσει τη νίκη.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν ψάχνοντας ένα γκολ για να ξαναμπούν στο ματς, ενώ το Κομμένο έψαχνε την κόντρα επίθεση. Στο 64ο λεπτό, ο Παπανδρέου νικήθηκε από το Σταμάτη, για να φτάσουμε στο 79ο λεπτό, όταν ο Κολιός με σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3. Η Ολυμπιάδα είχε ένα ακόμα άστοχο σουτ από τον Ευαγγέλου, που δεν άλλαξε το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από την Αγ. Παρασκευή με μια σημαντική νίκη.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Τσιώρη Ιωάννα

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Σάνη, Σάνι (31' Δήμος Κ.), Λιώλης, Παχούλας, Ντιβέρης, Πανής, Παπανδρέου, Κούσης, Ευαγγέλου, Παπαγιάννης

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Σταμάτης, Κοσμάς (46' Νάτσιος Δ.), Νάτσιος Ε., Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Κοσμάς Β. (84' Τολιάκης), Παππάς, Κολιός (80' Γεωργούλας), Γιαννούλης (67' Πανακούλιας), Κατσούλης, Κωσταδήμας (84' Κόρδας)