Νίκη για την Ακροποταμιά κόντρα στα Ρακούν

Με 2-1 επικράτησε ο Ακράτητος Ακραποταμιάς των Ρακούν, σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι.

Σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, επικράτησε των Ρακούν, στην έδρα του, με 2-1. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς, όταν στο 7ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φάκου, ο Βαγγελής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Ο Πάνος στο 10ο λεπτό, είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, όμως ο Πεπώνης το νίκησε. Τα Ρακούν απείλησαν στο 20ο λεπτό, με το σουτ του Καρέζου να φεύγει λίγο άουτ, ενώ οι δύο ομάδες είχαν από μία φάση στο τελευταίο πεντάλεπτο το πρώτου μέρους, με τον Μπάκολη και το Φάκο, να βλέπουν τις προσπάθειές τους να σταματούν στους αντίπαλους τερματοφύλακες.

Στην επανάληψη, τα Ρακούν με καλή κυκλοφορία έψαξαν το γκολ, και από σέντρα του Ράικου, στο 47ο λεπτό, έφτασαν στην ισοφάριση με κοντινή προσπάθεια του Πολίτη. Οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα, στο 70ο λεπτό, με τον Μπόνιο να κινείται εκτός περιοχής, και με διαγώνιο σουτ, να διαμορφώνει το τελικό 2-1. Τα Ρακούν στη συνέχεια κυκλοφόρησαν την μπάλα ψάχνοντας την ισοφάριση, όμως δεν έδειξαν την απαραίτητη αποτελεσματικότητα. Αρχικά, στο 74', το σουτ του Μαρκοστάμου μπλόκαρε ο Τατσιόπουλος, ενώ στο 79ο λεπτό, νέο σου του Τσιρώνη έδιωξε και πάλι ο Τατσιόπουλος. Στην τελευταία φάση του ματς, στο 88ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το γκολ, όμως ο Δήμος απέναντι από τον Τατσιόπουλο έχασε το κοντρόλ, και ο γκολκίπερ της Ακροποταμιάς το νίκησε κρατώντας το σκορ υπέρ της ομάδας του.

Διαιτητής : Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βατός Παναγιώτης

Ακράτητος Ακροποταμιάς : Τατσιόπουλος, Χελάς, Σεϊμένης, Μπίτζος, Μπόνιος (79' Σκαλτσώνης Ε.), Βαγγελής, Σμύρης, Γρίβας, Πάνος, Φάκος, Μηλιώνης (60' Σκαλτσώνης Μ.)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Πεπώνης, Ράικος, Μπούκας, Δήμος, Μερκάι, Μαρκοστάμος (79' Κοντογιάννης), Πολίτης, Καρέζος (88' Βασιλάκης), Μπάκολης, Τσιρώνης, Τσαμπούλας