Πήρε το "διπλό" κόντρα στο Κομμένο και παρέμεινε μόνη 2η η Ανέζα

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ανέζα, που επικράτησε με 0-2 του ΠΑΣ Κομμένου και παρέμεινε μόνη 2η πίσω από τη Δόξα.

Χάρη σε δύο γκολ του Πλακιά, στο πρώτο ημίωρο, η Ανέζα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Κομμένου και παρέμεινε μόνη στη 2η θέση της βαθμολογίας, πίσω από την πρωτοπόρο Δόξα, που έχει το απόλυτο. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στην πρώτη τους αξιόλογη επίσκεψη να ανοίξουν το σκορ, όταν στο 16ο λεπτό, ο Χρηστογιάννης εκτέλεσε φάουλ και ο Πλακιάς στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Στο 25ο λεπτό, ο Κόπανος ανέτρεψε τον Παραλίκα που ήταν σε προφανή θέση για γκολ, μέσα στην περιοχή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, ενώ το ίδιο συνέβη και με το Χρηστογιάννη που είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε στο 27ο λεπτό ο Πλακιάς, και με το δεύτερο τέρμα του διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Οι γηπεδούχοιν προσπάθησα να σκοράρουν και να ξαναμπούν στο ματς, όμως στην καλύτερή τους φάση στο πρώτο μέρος, ο Ρίζος που βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση πλάσαρε, με τον Πλακιά να διώχνει σωτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ, με το Κομμένο να προσπαθεί κυρίως με μεγάλες μπαλιές να απειλήσει χωρίς αποτέλεσμα. Η Ανέζα από τη μεριά της είχε δοκάρι σε προσπάθεια και σουτ του Μιχάλη στο 62ο λεπτό, ενώ στο 71ο λεπτό είχε ακόμα μια καλή στιγμή με τον Παραλίκα να κάνει ωραία προσπάθεια, όμως να πλασάρει άστοχα. Οι γηπεδούχοι πέραν από ένα καλό σουτ του Κατσούλη που έφυγε άουτ στο 77ο λεπτό, δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία του Μπακοχρήστου, με το 0-2 να παραμένει μέχρι το τέλος και την Ανέζα να φεύγει με ένα σημαντικό "διπλό" από την έδρα του Κομμένου, που συνεχίζει τις "χαμηλές πτήσεις" στην Α' κατηγορία.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βασιλάκης Στέργιος

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Κόπανος, Ντάμας, Γεωργούλας, Νάτσιος Σ., Τζίμας, Κοσμάς, Παππάς, Ρίζος, Γιάννενας (25' Τσιλίκης), Κατσούλης (71' Πανακούλιας), Ανδρέας

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Μπακοχρήστος, Γκανάρας, Χουλιάρας Α. (76' Σιώζος Ναπ.), Παπανίκου, Πλακιάς, Ρώσσιος, Χρηστογιάννης, Νίκαρης, Σιώζος Γ., Παραλίκας, Ρούμπος (83' Μακοχρήστος Θ.)