Πρωταθλητής στον 3ο όμιλο ο Τηλυκράτης, 2-0 στη Φιλιππιάδα τον Εθνικό!

Η ομάδα της Λευκάδας δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον Εθνικό Φιλιππιάδας εκτός έδρας, τον οποίον κέρδισε και στέφθηκε πρωταθλητής, μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, αφού την τελευταία αγωνιστική θα πάρει χωρίς κόπο τους τρεις βαθμούς της νίκης με αντίπαλο την Καστοριά.

Ένας αποφασισμένος για τη νίκη Τηλυκράτης, κέρδισε στη Φιλιππιάδα τον Εθνικό και πανηγυρίζει την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ενώ πλέον περιμένει τα πλέι οφ για την άνοδο στην Β' Εθνική. Στον όμιλό της η ομάδα της Λευκάδας θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Απόλλων Παραλιμνίου, τον Ηρακλή και τον Βόλο. Οι δύο πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδο στη Football League.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Στο 30ο λεπτό, ο Φέτσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Ιασωνίδης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Γραμματικόπουλος με νέα κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 0-1. Το 0-2 για την Τηλυκράτη ήρθε στο 52ο λεπτό, όταν ο Φέτσης αφού έπαιξε το ένα-δύο, έκανε παράλληλη σέντρα και ο Γκίκα από κοντά σκόραρε.

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας) Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας) - Τσόγκας (Πρέβεζας)

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας): Μολώνης, Χρήστου (70' Σαραντάρης), Ντούσκας, Μαλλάτος (58' Τσιάπι), Ευθυμιάδης, Σιώρος (77' Καραγκούνης), Λέντζος, Ντανάι, Μανιώτης, Κούσης, Σιδηρόπουλος

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (50' Καταγής Γ.), Περιστέρης (70' Καββαδίας), Κτενάς, Γραμματικόπουλος (75' Γεωργάκης), Γκίκα, Καλογέρης, Φέτσης (55' Μπαλογιάννης)