Πέρασε με 3-1 από την Φιλιππιάδα ο Ερμής Κεραματών

Ακόμα μία νίκη πέτυχε ο Ερμής Κεραματών, αυτή τη φορά εκτός έδρας επί του ΑΟ Φιλιππιάδας.

Με αυτή τη νίκη οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά από τον πέμπτο ΑΟΚ, από τους 6 στους 9 βαθμούς, κάτι που σημαίνει ένας επιπλέον πόντος στα play-off ανόδου. Το σκορ για τον Ερμή άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Άκης Δήμος, με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 61' ο Μήτσιος από θέση τετ-α-τετ νίκησε τον Μούτα, διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Στασινός και αυτός από θέση τετ-α-τετ έπειτα από ασίστ του Δήμου, έγραψε το 0-3. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-3 στο 86ο λεπτό με τον Ρεμπή, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Σταύρου Σεϊμένη, έπειτα από μακρινή εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητής: Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Πετσίνης Δημήτρης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Μούτας, Λάμπρου, Βαρούχος (78' Κωστάκος), Ρεμπής, Αλεξίου, Λαμπρούσης, Θάνης Σ., Λαχανάς (46' Τσοκανάς), Θάνης Π., Μπαλάφας (62' Καλογήρου), Μπακοδήμος

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας): Σεϊμένης Σ., Χαϊντάρι, Σιαπέρας, Κατέρος, Θεμελής (65' Δήμος Α.), Πατήλας, Τσώλης, Δήμος Χ., Λεκάνης (60' Στασινός), Μήτσιος (73' Κωστακιώτης), Σιαπάτης Σ. (75΄Σιαπάτης Χ.)