Δεν τα κατάφεραν στον επαναληπτικό οι Κορασίδες του ΓΣ Άρτας

Όπως στην Κέρκυρα, έτσι και σήμερα στην Άρτα οι Κορασίδες του ΓΣ Άρτας γνώρισαν την ήττα με 3-2 σετ.

Πρωταθλήτρια Κορασίδων αναδείχθηκε ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας που μετά την νίκη 3-2 μέσα στην Πρέβεζα, νίκησε και στα Γιάννενα τον Ηρακλή με 3-1 σετ. Το ρεπορτάζ του αγώνα από τον ΓΣ Άρτας:

«Συναρπαστικός σε εξέλιξη ήταν και ο δεύτερος αγώνας με την Βολίδα Κέρκυρας όπου και, πάλι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η ομάδα μας παρότι έχασε το 1ο σετ 22-25, ήταν καταπληκτική στα επόμενα δύο και με πρωταγωνίστρια την Νταούλια τα κερδίσαμε 25-11, 25-20. Όμως στο 4ο σετ χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση υποπίπτοντας σε συνεχόμενα λάθη και η Κερκυραϊκή ομάδα το εκμεταλλεύτηκε, κέρδισε το σετ 20-25 ισοφαρίζοντας σε 2-2.
Στο 5ο σετ, την ρώσικη ρουλέτα όπως ονομάζεται η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί 10-7, όμως τρία συνεχόμενα χαμένα σέρβις από Βαρέλη, Α. Πορτοβάρα, Λαϊνά φέρανε τα πάνω κάτω, το άγχος μας λύγισε και αδυνατώντας να τελειώσουμε επιθέσεις η Βολίδα πήρε το σετ 12-15 και την νίκη με 3-2 σετ. Η Βολίδα που κατάφερε να κρεμάσει το χάλκινο μετάλλιο στο στήθος της δικαίως και της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.
Όμως πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στην ομάδα μας που για άλλη μια χρονιά έφτασε στην 4άδα, δείχνοντας συνέπεια, συνέχεια με τον προπονητή μας Γιάννη Σταμούλη να πιστώνεται την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα αναπτυξιακά τμήματα του συλλόγου μας».

ΓΣ Άρτας (Σταμούλης): Θ. Πορτοβάρα, Βαρέλη, Λαϊνά, Νταούλια, Σάρκα, Παπαδημητρίου, Δ. Κόκκινου λ./ Α. Πορτοβάρα, Χρ. Κόκκινου