Πέρασε από τον Αγ. Σπυρίδωνα (0-2) το Κλειδί

Εύκολο απόγευμα για το Κλειδί στον Αγ. Σπυρίδωνα.

Δεν είχε πρόβλημα να περάσει από τον Αγ. Σπυρίδωνα ο πρωτοπόρος ΑΟ Κλειδίου, ο οποίος επικράτησε με 0-2 του ουραγού Παναγροτικού, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα, ενώ είχε και τέσσερα δοκάρια! Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες προϋποθέσεις στην αναμέτρηση, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό, από γύρισμα του Φελέκη, ο Μίγδος με πλασέ έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο ΑΟΚ είχε δύο δοκάρια στην ίδια φάση, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Φελέκη, ο Μίγδος με κεφαλιά σημάδεψε το κάθετο δοκάρι, ενώ ο Στ. Μανιφάβας στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα ξανά στο δοκάρι! Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Στ. Δήμος είχε μία κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Κατσαρού, ενώ στο ημίωρο από κάθετη του Σαγάνη, ο Φελέκης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ όμως αστόχησε. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος είχαν και ένα πολύ καλό σουτ του Σαγάνη από μακρινή απόσταση που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία για την ισοφάριση, με τον Μουστακλή, ο οποίος νικήθηκε σε τετ-α-τετ από Χάρο, που για λόγους ανάγκης υπερασπίστηκε σήμερα τα καρέ της ομάδας του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σφραγίσουν τη νίκη στο 58ο λεπτό, με τον Πέτσα να νικά τον Κατσούλα και να κάνει το 0-2 από τα 11 βήματα, ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Αντωνίου. Ακολούθησε νέο οριζόντιο δοκάρι από τον Στ. Μανιφάβα, με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Δήμητσα, ενώ στο 90' ο Γράδος έσπασε τη μπάλα στο Σαγάνη που με σουτ έστειλε για τέταρτη φορά τη μπάλα στο δοκάρι, με τον πρώτο δύο λεπτά πριν να αστοχεί από θέση τετ-α-τετ. Για τον Παναγροτικό στο β' μέρος, εκτός από ένα σουτ του Νταλάκα από πλάγια θέση που πέρασε άουτ, δεν υπήρξε κάποια άλλη αξιόλογη τελική.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος): Κατσούλας, Γεωργάρας Θ., Ντάκουλας, Μυφταράι, Μπότσαρης, Νταλάκας, Τσάτσος (46' Γεωργάρας Κ.), Βρακάς, Βαΐτσης (87' Γεωργίου), Γεωργάρας Λ., Μουστακλής

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.): Χάρος (87' Τσιούνης), Δήμος Π., Πέτσας, Μανιφάβας Σ., Μανιφάβας Ε. (79' Γώγος), Κατσαρός (46' Δήμητσας), Σαγάνης, Αντωνίου, Φελέκης (79' Γράδος), Μίγδος, Δήμος Σ. (87' Καραχρήστος)