Τρίτη σερί νίκη για τη Δόξα

Καλή περίοδο φόρμας διανύει η Δόξα, που επικράτησε της ανεβασμένης Ανέζας, με 3-0.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Δόξα, που επικράτησε της ανεβασμένης τον τελευταίο καιρό, ομάδας της Ανέζας, με 3-0. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς και με καλή ψυχολογία, έφτασαν σε μια καθαρή νίκη. Μόλις στο 2ο λεπτό, από πάσα του Σιλιόγκα, ο Οικονόμου πλάσαρε από πλάγια και έγραψε το 1-0. Στο 11ο λεπτό, ο Σιλιόγκας είχε ένα δυνατό άστοχο σουτ, ενώ στο 24ο λεπτό, ο Πατσαβούρας βγήκε σε θέση τετ α τετ, όμως νικήθηκε από το Ρώσσιο. Στο 29ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από κόρνερ του Τυρολόγου, ο Σιλιόγκας πήρε την κεφαλιά, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0. Στο 40ο λεπτό, ο Παπαλάμπρης δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό, ίδια κατάληξη είχε και η καλή εκτέλεση φάουλ του Ρώσσιου, για την Ανέζα.

Στο δεύτερο μέρος, η Δόξα μπήκε και πάλι καλά στον αγωνιστικό χώρο, όμως το σουτ του Σιλιόγκα στο 49ο λεπτό έφυγε άουτ. Ο Τσιάτσος στο 56ο λεπτό δοκίμασε με τη σειρά του το πόδι του, χωρίς αποτέλεσμα, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-0, στο 62ο λεπτό, όταν μετά σέντρα του Μάρκου, ο Σιλιόγκας και πάλι με κεφαλιά, νίκησε την άμυνας της Ανέζας στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, για δεύτερη φορά. Η Ανέζα προσπάθησε μετά το τρίτο γκολ, να βρει έστω μια αντίδραση, όμως το πλασέ του Ρώσσιου στο 81ο λεπτό πέρασε λίγο άουτ. Ο Οικονόμου πλησίασε στο δεύτερο γκολ του στο 85', όμως η κεφαλιά του ήταν άστοχη, ενώ στην τελευταία φάση του ματς, ο Φ. Παππάς απέφυγε και το Νάση σε τετ α τετ, όμως καθυστέρησε χαρακτηριστικά να πλασάρει και κόπηκε, με το 3-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βασίλα Φωτεινή

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Αράπης (75' Τολιάκης), Μάρκος (69' Παύλου), Χριστοφόρου (46' Κούρρα), Στέργιος, Τυρολόγος, Πατσαβούρας, Οικονόμου, Τσιάτσος, Σιλιόγκας, Παπαλάμπρης

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Ρώσσιος Β., Σκορίλας (73' Παππάς Π.), Παππάς Φ., Νίκου (69' Καραμέτσος), Μυτικιώτης, Γεροκώστας, Ρώσσιος Λ., Παππάς Θ., Χουλιάρας (69' Μιχαηλίδης), Γκανάρας, Παππάς Ακ. (63' Σιώζος)