Ισοπαλία για Κορφοβούνι και Ρακούν

Στην ισοπαλία με 2-2 έμειναν χτες στο μεταξύ τους παιχνίδι, ο ΑΟ Κορφοβουνίου και τα Ρακούν.

Στραβοπάτημα για τον ΑΟ Κορφοβουνίου, που με την ουραγό ομάδα των Ρακούν, αναδείχτηκε ισόπαλος με 2-2 και έχασε βαθμούς στη μάχη των μπαράζ. Οι γηπεδούχοι παρατάχτηκαν με αρκετές απουσίες, εκφράζοντας παράπονα για την πρωινή διεξαγωγή του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό, με το Μακρή, με κοντινό πλασέ να γράφει το 0-1. Στο πρώτο μισό οι δύο ομάδες είχαν από μία ακόμη καλή στιγμή, με το Κορφοβούνι να έχει ένα καλό σουτ με το Βασιλείου που έφυγε λίγο άουτ, και τα Ρακούν να φτάνουν σε δεύτερο γκολ, με τον Κατσαρό να μην καταφέρνει να σκοράρει σε τετ α τετ.

Στο 60ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με το Βασιλείου αυτή τη φορά να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι, για να απειλήσει εκ νέου ο ΑΟΚ με τον Κέφη τρία λεπτά μετά. Στο 74ο λεπτό, τα Ρακούν πήραν εκ νέου το προβάδισμα, όταν από απομάκρυνση του Βασιλείου, η μπάλα έφτασε στο Μακρή, που με το δεύτερό του τέρμα, έγραψε το 1-2. Στο 82ο λεπτό, το Κορφοβούνι έφερε ξανά το ματς στην ισοπαλία, με τον Αλέξανδρο Μέγα να γράφει το 2-2, για να χάσει μεγάλη ευκαιρία ο Μακρής να ξαναδώσει προβάδισμα στην ομάδα του στο 86' και να κάνει χατ-τρικ, όμως ο Φώτης με τη βοήθεια του δοκαριού, το σταμάτησε. Αντίστοιχη ευκαιρία να πάρει το ματς είχε στο 90ο λεπτό, ο ΑΟΚ, με τον Κέφη με δυνατό σουτ να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, την μπάλα να σκάει στο έδαφος, και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Βατός Παναγιώτης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κολιοκώστας) : Φώτης, Μπόσμος, Τάτσης (46' Κέφης), Βασιλείου, Νικολάκης, Κοντοδήμας, Μέγας, Κούσουλας, Ζολώτας, Κυρούλης, Τάτσης Κ.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Κίτσιος, Τζίμας, Γούσιας, Μαργώνης, Ζαχάρης, Τζουβάρας, Μακρής, Κατσαρός, Σιαφάκας, Καλαντζής, Κατσαρός Μ. (86' Γεωργάκης)