Πέρασαν από την Φιλιππιάδα τα Ραδοβύζια

Με 1-2 επικράτησε του ΑΟΦ η ΑΕ Ραδοβυζίων.

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η ΑΕ Ραδοβυζίων, με τον περσινό πρώτο της σκόρερ Πάνο Δήμο να βρίσκει σιγά σιγά ρυθμό δίνοντας βαθμούς στην ομάδα του. Στο χτεσινό ματς, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, με μια σέντρα σουτ που βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού, για να πάρουν το προβάδισμα τελικά στο 35ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ, πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ο Τσοκανας και με κεφαλιά, έγραψε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, μίλησε η εκτελεστική δεινότητα του Δήμου, που με δύο γκολ, χάρισε το τρίποντο στην ΑΕΡ. Αρχικα, στο 56ο λεπτό, σε κόντρα επίθεση σούταρε δυνατά στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα για το 1-1, ενώ στη συνέχεια σε νέα αντεπίθεση ο ίδιος παίκτης καθυστέρησε και πλάσαρε άσχημα. Το ίδιο δε συνέβη και στο 75ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ έγραψε το τελικό 1-2. Ο ΑΟΦ προσπάθησε να ισοφαρίσει, πέφτοντας όμως πάνω στον Πέτσα, ενώ και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να διευρύνουν το προβάδισμά τους, όμως στο 85ο λεπτό, ο Φελέκης σε φάση τετ α τετ πλάσαρε πλάσαρε πάνω στο Μαλαμή, και το 1-2 παρέμεινε.

Διαιτητής : Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης - Διονύσης Δημήτρης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Μαλαμής, Λάμπρου, Θάνης, Τσοκανας, Ρεμπής (68' Θάνης Π.), Γιάννος, Παντιώρας, Βαρούχος, Κωστάκος, Μπακοδήμος, Λιάσκας (46' Λαχανάς)

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Πέτσας, Βαρδής, Δήμος Θ., Ζαχάρης, Μακρής, Φλώρος, Φελέκης, Παππάς, Δήμος Π., Λιόλιος, Δήμος Γ.