Βλέπει πεντάδα ο ΠΑΣ Κομμένου (vid)

Embed video:

Δείτε στο παραπάνω βίντεο το γκολ του Τζοβάνου (1-2), που έδωσε προβάδισμα εκ νέου στην ομάδα του.

Με 1-3 επικράτησε στα τελευταία λεπτά του Ακράτητου ο ΠΑΣ Κομμένου, και πλησίασε στον ένα βαθμό από την πεντάδα. Κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής είναι η παρουσία του ΠΑΣ Κομμένου, στην παρθενική του χρονιά στους αγωνιστικούς χώρους. Στο χτεσινό παιχνίδι, επικράτησε χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του Ακράτητου Ακροποταμιάς, και πλησίασε μόλις στον ένα βαθμό από την πέμπτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου. Μόλις στο 10ο λεπτό, Νάτσιος και Κατσούλης συνδυάστηκαν ωραία, με τον πρώτο να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να σκοράρει για το 0-1. Στο ημίωρο, νέα φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Κοσμά να σουτάρει έπειτα από αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα, όμως τον Τζουμανίκα να διώχνει. Οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση και στο 35', ο Βαγγελής σούταρε, η μπάλα κάπου βρήκε και άλλαξε πορεία, βρίσκοντας στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού του Κόπανου.

Στο δεύτερο μέρος, και ενώ όσο περνούσε η ώρα το γήπεδο βάραινε όλο και περισσότερο από τις λάσπες, ο Βαγγελής και πάλι, σημάδεψε για δεύτερη φορά το δοκάρι, από κοντινή απόσταση, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Μπίτζος νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Κόπανο. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν για την ισοφάριση, με τον Κώστα να προειδοποιεί σε δύο περιπτώσεις, πριν το 85ο λεπτό, όταν στόπαρε την μπάλα στην περιοχή, και με διαγώνιο σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-1. Κάπου εκεί, ο ΠΑΣ Κομμένου αντέδρασε και στο 90ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάτσιου, ο Τζοβάνος πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 1-2. Στο επόμενο λεπτό, ο Ακράτητος πλησίασε σε νέα ισοφάριση όμως ο Κόπανος ήταν "παρών" για να κλειδώσει τη νίκη στις καθυστερήσεις για τον ΠΑΣ Κομμένου ο Κοσμάς, έπειτα από ωραία προσπάθεια και σπάσιμο της μπάλας από τον Κατσούλη.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Γεωργούλας Βαλάντης - Μεσίτι Γιάννης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σανιδάς, Μπίτζος, Τατσιόπουλος, Σμύρης, Λούλο, Γρίβας, Κώστας, Κρίκας, Βαγγελής, Τζινέρης (27' Αγγέλης - 46' Πλεύρης)

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος, Μπουτέτσιος (76' Λάμπρος), Γιαννούλης, Σπύρου Π. (70' Παπαχρήστος), Τζοβάνος, Νάτσιος, Τσίνας, Σταμάτης, Κοσμάς, Κατσούλης, Κοντογιάννης