Πέρασαν από το Κομμένο οι Άγιοι Ανάργυροι

Σημαντικό "διπλό" για τους Αγίους Αναργύρους, που πέρασαν από την έδρα του Κομμένου, με 1-2.

Σημαντική νίκη πήρε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που επικράτησε στο ντέρμπι της ημέρας, μέσα στην έδρα του Κομμένου (Γηπ. Λουτροτόπου), με 1-2, και εδραιώθηκε στη δεύτερη θέση, αυξάνοντας τη διαφορά τους από τους ηττημένους. Μόλις στο 12ο λεπτό, ο Σιαπλαούρας δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακρινή απόσταση, ο Κόπανος έκανε λάθος εκτίμηση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το 0-1. Στο 19ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από κόρνερ του Κακιώνη, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Κακάβας έγραψε το 0-2. Στο 30ο λεπτό, φάουλ του Γιαννούλη σταμάτησε στο δοκάρι για το Κομμένο, που πίεσε αρκετά για ένα γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους, με την άμυνα και τον Παππά να απομακρύνουν στις σέντρες των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν σχετικά νωρίς να μειώσουν, όταν στο 56ο λεπτό, κέρδισαν πέναλτι, και ο Παππάς που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-2. Δύο λεπτά αργότερα, λίγο έλειψε να ανακτήσει το προβάδισμα δύο τερμάτων ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, όμως ο Τρούλλης από θέση τετ α τετ νικήθηκε με διπλή προσπάθεια. Στο 70ο λεπτό, ο Κοντογιάννης με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, φτάνοντας κοντά στην ισοφάριση, χωρίς αποτέλεσμα. Στο τελευταίο τέταρτο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν στην άμυνά τους, και έψαξαν ένα ακόμα γκολ στην κόντρα με τους Τρούλλη και Κακιώνη να μη σκοράρουν, όμως την ομάδα τους τελικά, να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πανάγος Άγγελος - Φάντης Δημήτρης

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Νάτσιος Δ. (76' Τσιρογιάννης), Γιαννούλης (64' Νάτσιος Χ.), Κοντογιάννης, Νάτσιος Σ. (88' Κοσμάς Ν.), Κοσμάς Β., Παππάς, Νάτσιος Ε., Ντάμας, Κατσούλης, Κωσταδήμας

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής, Τζίμας, Σιαπλαούρας, Μποχώτης, Κακάβας (84' Σακκάς Ν.), Κόνιαρης, Γεωργούλας (89' Κανταρέλης), Τρούλλης, Σακκάς Κ., Κακιώνης