Νίκησε και παρέμεινε στην τετράδα η Ολυμπιάδα (pics)

Αν και ελλιπής, η Ολυμπιάδα κατάφερε να πάρει "διπλό" από την Άρτα 2013 και να παραμείνει στην τετράδα.

Νίκη που τη διατηρεί στην τετράδα πέτυχε η Ολυμπιάδας Αγ. Παρασκευής, που αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις. Στο 15ο λεπτό, ο Σάνι σούταρε, όμως η μπάλα κάπου βρήκε και έφυγε κόρνερ, ενώ στο 18ο λεπτό, από ωραία μπαλιά του Βλάχα, ο Κουμπούρας τσίμπησε την μπάλα, προ του Σάνη, όμως αστόχησε. Στο 22ο λεπτό, και πάλι ο Κουμπούρας απείλησε όμως ο Τάτσης μπλόκαρε, για να έρθει τελικά το 0-1, στο 25ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Παπαγιάννη, ο παίχτης-προπονητής Δ. Δήμος με φοβερό μονοκόμματο τελείωμα, έστειλε την μπάλα στη γωνία. Στο 28ο λεπτό, καλό φάουλ του Βλάχα έβγαλε σε κόρνερ ο Σάνη.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με γκολ, με το Δήμο να σπάει στον Ψυλλιά, και εκείνον από το ύψος του πέναλτι να γράφει το 0-2. Στο 51ο λεπτό, ο Δήμος έφτασε κοντά σε νέο γκολ, όμως το φάουλ του σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ ένα λεπτό αργότερα, ο Παπανδρέου σούταρε λίγο άουτ. Στο 54ο λεπτό, ο ανώτερη Ολυμπιάδα είχε νέο τετ α τετ του Παπανδρέου ελάχιστα άουτ, και στο επόμενο λεπτό, κόντρα στη ροή του ματς, η Άρτα μείωσε σε 1-2, με πολύ ωραίο σουτ του Γκούβα εκτός περιοχής. Στο 62ο λεπτό, η Ολυμπιάδα κέρδισε πέναλτι μετά από λάθος εκτίμηση του Τάτση, όμως ο Παπανδρέου που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 86ο λεπτό, ο Ευαγγέλου σούταρε με τον Τάτση να μπλοκάρει, στην τελευταία φάση του ματς, με την Ολυμπιάδα να παίρνει μια δίκαιη νίκη με βάση την εικόνα του παιχνιδιού.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Δημητρόπουλος Γιάννης

Άρτα 2013 (Θόδης) : Τάτσης, Κοίλιας (46' Μιχάλης), Βάνας, Ρώιμπας, Κουτρούμπας, Ζαρκάδας, Τσίνγκο (46' Γούλας), Κατσαρός, Κουμπούρας, Γκούβας, Βλάχας (60' Παπαχρηστάκης)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Σάνη, Δήμος Κ., Δήμος Ε., Μπέτσας, Παχούλας, Σάνι, Παπανδρέου, Ψυλλιάς, Δήμος Δ, Ευαγγέλου, Παπαγιάννης