Ο Σκουφάς ...απέδρασε από τον Αγ. Σπυρίδωνα με δύο γκολ στο τέλος

Ο Παναγροτικός πλήρωσε την αστοχία του στην αναμέτρηση, γνωρίζοντας την ήττα από τον Σκουφά στα τελευταία λεπτά, ο οποίος σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε σήμερα στον Αγ. Σπυρίδωνα, με τους γηπεδούχους να μην μετατρέπουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, και τους φιλοξενούμενους που έκαναν κακή εμφάνιση να τους τιμωρούν στο τέλος με πρωταγωνιστές τους Στ. Δήμο και Σιατή., παίρνοντας ταυτόχρονα εκδίκηση για την ισοπαλία του α' γύρου στην έδρα τους. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο τέταρτο, με τον Μένα να σουτάρει από καλή θέση άουτ, ενώ στο 25' νέο σουτ βολίδα του Μένα από κοντά, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μπακόλας. Δέκα λεπτά αργότερα ο Λάμπρος Γεωργαράς είδε το Μπακόλα να αποκρούει σε κόρνερ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μία καλή στιγμή με τον Γρηγορίου, σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Ζιώβας.

Στην επανάληψη ο Παναγροτικός μπήκε και πάλι πιο δυνατά, είχε την υπέροχη και έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες, με τους Βαΐτση και Θοδωρή Γείτονα, κεφαλιά του οποίου απέκρουσε ο Μπακόλας. Ο Σκουφάς που απείλησε με ένα σουτ και Χεμπέγια που πέρασε άουτ, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 90ο λεπτό, όταν μετά από βαθιά μπαλιά του Μπακόλα, ο Σιατής βρήκε τον Στέφανο Δήμο που με κεφαλιά έκανε το 0-1, ενώ στο 93ο λεπτό, η ομάδα του Κομποτίου σφράγισε τη νίκη, όταν Δήμος και Σιατής άλλαξαν ρόλους, με τον Στ. Δήμο με κεφαλιά να μοιράζει στον Σιατή, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 0-2, μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Μέκιος Σπύρος - Βαρέλης Βασίληςς

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς): Ζιώβας, Στέργιος, Παππάς Μ. (66' Γείτονας Θ.), Γεωργάρας, Νταλάκας, Τσάτσος (66' Παπασπύρου), Βαΐτσης (79' Παππάς Π.), Τζαφέρης, Μένα, Σιαμέτης, Γεωργάρας Λ.

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Μπακόλας, Παπαγιάννης, Κώτσης (22' Σιατής), Χεμπέγια, Καρδάσι (22' Τσούμαλης), Κασελούρης Π., Δήμος Π., Ζαχαράκης (71' Κασελούρης), Δήμος Σ., Μαλτέζος, Γρηγορίου