Λύγισε τη Δόξα η Καμπή

Στην πρώτη της ήττα υποχρέωσε τη Δόξα, η Καμπή επικρατώντας εντός έδρας με 2-0.

Φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας έβαλε η ΑΕ Καμπής, που επικράτησε της Δόξας με 2-0, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα μετά από 9 αγωνιστικές. Το ματς ξεκίνησε αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να έχουν την τύχη να προηγηθούν νωρίς, αφού στο 8ο λεπτό, από προσπάθεια του Δόση και γύρισμα στο πέναλτι, ο Στέργιος στόπαρε και νίκησε το Νάση με δυνατό σουτ για το 1-0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του παιχνιδιού, χωρίς όμως να καταφέρουν να φέρουν το ματς στα ίσα. Από την πλευρά της, η Καμπή ήταν πολύ επικίνδυνη στο ανοιχτό γήπεδο, με τους Δόση και Μουστακλή. Στο 45ο λεπτό, η Δόξα λίγο έλειψε να ισοφαρίσει σε κομβικό σημείο, όμως από σέντρα του Τσιγαρίδα, η κεφαλιά του Ασπορποταμίτη, φάτσα με τον Αλεξίου, βρήκε τον τερματοφύλακα της Καμπής σε ετοιμότητα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν εκ νέου να φέρουν το ματς στο 1-1, όμως στο 63ο λεπτό, ο Δόσης με ωραία εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-0 για την ομάδα του, προσφέροντάς της προβάδισμα ασφαλείας. Στον υπολειπόμενο χρόνο, η Καμπή αμύνθηκε σωστά, και κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο, που τη φέρνει μια ανάσα από τις θέσεις των μπαράζ.

Περισσότερα για το παιχνίδι, στο βίντεο του artagoal.gr με τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ, που θα ανέβει αργότερα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Σαρλής Χρήστος

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας) : Αλεξίου, Στέργιος, Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Λύτος, Βλάρας, Λιόντος (57' Μπάσιος), Μουστακλής, Δόσης (89' Κίτσιος), Σαραντάρης (64' Τσάκαλος)

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Πατσαβούρας, Τσιγαρίδας, Αράπης, Κάλλιας (63' Γιάννενας), Τυρολόγος, Καλόγηρος (57' Βασιλάκης), Οικονόμου (79' Στασινούλας), Θανάσης, Ασπροποταμίτης, Σιλιόγκας